11.FFČV | 9.-12.11.2023

Biograf Kotva, České Budějovice

Zveřejňujeme celkové výsledky

Kdo si letos odnesl ocenění již možná víte. Ale na přání filmařů zveřejňujeme i další dvě místa na stupních vítězů. Komu vítězství těsně uniklo?

Studentský film


VÍTĚZ: VýletDaniel Rihak
Veroniku, mladú študentku medicíny, vezme na spontánny výlet do Tatier jej milenec Roman, profesor zo školy. Ich romantická hra rýchlo naberie dramatické obrátky, keď Veronika zistí, že Roman vie o jej tajomstve. Z výletu sa stáva boj o život.
#2: Milosrdná ležPatrik Ulrich
Tragikomedie o útěku před stářím vypráví příběh odcházejího herce, který se nedokáže vzdát toho, co celý život měl. Magisterské úsměvné drama Patrika Ulricha sleduje optikou dvou podzimních manželů tvrdou výměnu generací, která dokáže nemilosrdně přetrhat kořeny starých stromů, jež je nemožné přesadit.
#3: Why so SiriusKarel Šindelář
Žena středního věku a mladá fanynka LARPu se sbližují skrze velice nepříjemnou autonehodu. Mimo civilizaci, bez signálu, bez pojízdného auta, jsou obě odkázány na vzájemnou spolupráci. Černá komedie o absurditách lidského chování. O životě a smrti. A také trochu o LARPu.

Velký film


VÍTĚZ: AerosolNatálie Čuková
Film byl vytvořen s pomocí NUDZ a na podporu destigmatizace duševního zdraví. Pouliční umělkyni Evě postřelí neznámý pachatel kamarádku. Rozhodne se ho k sobě přilákat právě pomocí street art. Co se stane až se setkají?
#2: InhaereoDenisa Nováková
Film o partnerských představách a touhách mladé ženy.
#3: Modrá chryzantémaJiří Stejskal
 Moderní pojetí Čapkovy Modré chryzantémy s prvky amerických detektivek z drsné školy.

Malý film


VÍTĚZ: Jedničky a nulyMatěj Škop
Učitelé informatiky nespokojení s disciplínou svých studentů narazí v hospodě na zázračný nápoj zvaný I+S. Vymyslí geniální IT plán, který se jim ale tak trochu vymkne z rukou.
#2: ThreadTomáš Krauz
Mladá dívka je sama v lese, když ji vyruší podivné rány do jejího stanu.
#3: Koniec Thomasa MorrisonaMartina Kubáčková
Do opustenej chatky v lese prichádza spisovateľ. Podarí sa nájsť Thomasa Morrisona? Pretrhne sa konečne reťaz neúspechov?

Nezávislý film


VÍTĚZ: AlternateAdrián Adamec
Po príchode neznámej civilizácie sa Zem zmenila na nepoznanie a smrť čaká na každom kroku. Alternate zachytáva príbeh dvoch sestier na ceste spustošeným prostredím, v ktorom na ne neustále číha nebezpečenstvo. Sestry sú odkázané samy na seba, ostali už len jedna pre druhú.
#2: DavidJan Bauer
Mladý muž, kterého přijala bílá supremacistická skupina, má transformační zkušenost, když tráví den s novým přítelem své matky – který se ukáže jako bývalý izraelský vojenský výsadkář.
#3: Poprvé a naposledMartin Müller
Chtěli zažít svoje poprvé, a tak se vydali do opuštěného domu nedaleko za městem. Ani jeden z nich však netušil, že tahle událost navždy změní jejich život. To, co na ně totiž v domě čeká, bude nejen zkouškou jejich vztahu, ale především zkouškou jejich schopnosti přežít. Po této noci už ani jeden z nich nebude takový, jaký byl.

Dokument


VÍTĚZ: Jan BornaKarolína Volfová
Portrét významného české divadelního režiséra.
#2: Historie High JumpuJan Bílý
Letní akce, kterou založila parta kamarádů v hřiměždickém lomu u Příbrami, se zapsala na mapu důležitých evropských, ale i světových závodů v cliff divingu. Na začátku šlo o souboje lokálních hrdinů, dnes se v žulovém lomu sjíždí světová elita. Jaká byla cesta zakladatelů akce? To se dozvíte v dokumentu.
#3: Generace BPavel Brabec
Tři Vietnamci, nebo tři Češi? Práce ve večerce, nebo v divadle? A jsou Češi rasisté? I na to by měl odpovědět dokument Generace B, pojednávající o životních zkušenostech třech mladých lidí vietnamského původu, od narození, či útlého věku žijících v České republice.

 

Budějcká Drbna
Statutární město České Budějovice
EVENT4ALL
Chytrý kvíz
Český rozhlas České Budějovice
UNITEDFILM
Clarion Congress Hotel České Budějovice
Tento projekt je spolufinancován statutárním městem České Budějovice.