11.FFČV | 9.-12.11.2023

Biograf Kotva, České Budějovice

Program 11. ročníku FFČV

Čtyři dny, projekce, workshopy, diskuze, koncerty a zábava


🏛️ Biograf Kotva – Lidická tř. 2110, 370 01 České Budějovice 7 (mapa)
🎫 Vstupné: Základní – 100 Kč, Zvýhodněné 70 Kč
Zaplacením vstupného můžete navštívit libovolný čtvrteční program.
💳 Předprodej čtvrtek: https://ticketware.eu/p/i3tS
🕑 Vstup: Od 15:00

   15:30 – 17:00 | Promítací pásmo #1

🚪 Místnost: Hlavní sál
💳 Předprodej čtvrtek: https://ticketware.eu/p/i3tS

Kočičí zlatoRadek Vitešník
Dokumentární film | Dokumentární | 42 min. 

Ázerbájdžán, ropnÁ velmoc na hranici evropského a asijského světa. Hlavnímu městu Baku se pro jeho supermoderní vizáž s řadou naleštěných budov přezdívá “příští Dubaj”. Platí to však i pro zbytek této desetimiliónové země? Prozkoumejte s námi i zbytek Ázerbájdžánu a zjistěte, co se skrývá za opulentní fasádou ázerbájdžánské metropole.
Léto 42Sofia Geislerová
Animovaný film | Animovaný, Válečný | 3 min.

Videoklip k ne příliš známé písni legendární Marty Kubišové pojednávající o lásce v nelehké době války. Celý příběh s hlubší myšlenkou je demonstrován na mladém páru a dívce ze současnosti, která se při nalezení pomníku v poli zamyslí nad tím, jak to vlastně bylo.
Hledání Bolestného KristaAmálie Kovářová
Dokumentární film | Dokumentární | 29 min. 

Když kunsthistorik Štěpán Vácha objevil v Břevnovském klášteře malbu od neznámého malíře, započalo pátrání po původu obrazu. Kdo je jeho autorem, je pouze první z řady otázek, které při této cestě vyvstaly.

   17:30 – 19:00 | Promítací pásmo #2

🚪 Místnost: Hlavní sál
💳 Předprodej čtvrtek: https://ticketware.eu/p/i3tS

První velký kaprLumír Urban
Studentský krátký hraný film | Dobrodružný, Drama | 10 min.

První velký kapr je tragický příběh o drobných lžích a předávání rodinných tradic. Kubík tráví letní prázdniny u dědečka s babičkou. Byť je dědeček vážně nemocný, vyráží společně na ryby, aby Kubík chytil svého prvního velkého kapra. Ve chvíli, kdy Kubík svého kapra přece jen chytne, dědeček umírá.
Dream NightmareNikol Mazepina
Animovaný film | Animovaný, Psychologický | 2 min. 

Humanoidní postava jménem Draw si chce krátce zdřímnout, ale upadne do hlubokého spánku a začne snít o kouzelné džungli. Zdá se však, že něco není v pořádku. Možná to nakonec nebude sladký kouzelný sen.
Za KřížemIgor Savićević
Studentský dlouhý hraný film| Krimi, Thriller | 26 min. 

Po nedávném neúspěšném případu detektiva Čápa mu je přiřazen nový. Ten se zdá být už vyřešený. Je ale možné, že se za ním skrývá něco víc?
Štastné a veseléYevgeniya Soldatova
Studentský krátký hraný film | Drama | 3 min. 

První Vánoce zvlášť.
DálioJindřich Vosecký
Studentský dlouhý hraný film | Drama | 20 min. 

Dálio je mladý ambiciózní zpěvák, který vždy toužil dělat hudbu s uměleckým přesahem. Vlivem manipulativního manažera Pendreka se však dostává do spáru popového světa showbusinessu. V šatně před koncertem se Dáliovi zjevuje jeho zesnulý spoluhráč Stefan a snaží se ho dovést k uvědomění, co se vlastně stalo.

   18:00 – 18:50 | Přednáška: Televizní serialita

V čem se liší seriály Věřte nevěřte, Detektiv Columbo, Eliška a Damián a Četnické Humoresky? Televizní serialita je konstrukce, který zkoumá vazbu mezi epizodami, jaké informace jsou přenášeny napříč seriálovým dílem. Výchozí je konec epizody stávající a začátek epizody nadcházející. Podle toho se dá rozdělit do pěti forem (serialita oddělená, nenávazná, polonávazná, návazná a rozrušující). Tyto jednotlivé typy se liší a přináší specifika jak na poli recepce diváka, tak i na tvůrčím procesu tvůrce při psaní.

🚪 Místnost: Kavárna
💳 Předprodej čtvrtek: https://ticketware.eu/p/i3tS
👨‍👩‍👧‍👦 Kapacita: 30 osob
⌛ Délka:
50 min.

LUMÍR URBAN
Režisér


   19:00 – 21:30 | Chytrý kvíz – filmový speciál (ZRUŠENO)

Filmový kvíz zaměřený na filmové muzikály, filmy, televizi a kulturu. Sestavte vlastní tým o 4 až 8 členech a přijďte si otestovat své znalosti ze světa filmů, seriálů a kultury pod vedením Michala Nárovce.

🚪 Místnost: Kavárna
🎫 Vstupné: 100 Kč (po zaplacení vstupného na kvíz je možné se účastnit libovolného čtvrtečního programu včetně filmových projekcí za předpokladu, že bude v hlavním sále volné místo)
💳 Platba: pouze na místě
👨‍👩‍👧‍👦 Kapacita: 8 týmů – minimálně 4 a maximálně 8 členů v týmu
Nutná registrace: V události na Facebooku – https://www.facebook.com/events/1533846270699803
⌛ Délka: 2,5 h

MICHAL NÁROVEC
Moderátor

Michal se moderování Chytrého kvízu věnuje už 8 let. Pomáhal rozjíždět kvízování v jižních Čechách a kromě Českých Budějovic moderoval třeba i ve Strakonicích. V minulosti působil také jako tvůrce a editor kvízových otázek. V současné době ho můžete vídat každou středu v budějovické restauraci Beseda, kde pravidelně baví sál plný kvízových nadšenců.


   19:30 – 20:00 | FFČV Talks: Moje celovečerní poprvé s Leošem Kastnerem

Leoš Kastner byl pravidelný účastník předchozích ročníků FFČV. Nyní uvádí do kin svůj celovečerní debut Zbojník. Poslechněte si jeho inspirativní příběh, jak trnitá byla jeho cesta a možná i nějaké zákulisní informace z natáčení.

🚪 Místnost: Hlavní sál
💳 Předprodej čtvrtek: https://ticketware.eu/p/i3tS
⌛ Délka: 30 min.

LEOŠ KASTNER
Režisér


   20:00 – 21:30 | Film: Zbojník (exkluzivní českobudějovická premiéra s delegací)

Film sleduje životní cestu hlavního hrdiny Oldřicha z Roupova, syna vladyky, který se po návratu z Deváté křížové výpravy ocitne ve zpustošené zemi. Král Přemysl Otakar II. padl na Moravském poli a do Českého království přišly zlá léta. Oldřich se svým přítelem Jetřichem najdou útočiště v Sukořínském lese lapků. Události v kraji brzy doženou Oldřicha z Roupova k tomu, aby vyhlásil nepřátelství šlechtici Děpoltovi z Rýzmberka a stal se vůdcem zbojnické bandy.

Hrají: Jakub Chromeček, Jakub Albrecht, Tereza Danihlíková, Ondřej Švec, Luděk Tvrdý, Zdeněk Maryška, Miloslav Mejzlík, Václav Knop, Martin Zahálka, Vojtěch Hájek, Onuralp Yildiz, Marek Velebný, Jiří Dvořák, Dagmar Kršňáková 

Film osobně uvede jeho režisér Leoš Kastner v rámci talk show Moje celovečerní poprvé od 19:30 a po filmu bude také odpovídat na případné dotazy diváků.


🚪 Místnost: Hlavní sál
💳 Předprodej čtvrtek: https://ticketware.eu/p/i3tS
⌛ Délka:
107 min.


   21:30 – 00:00 | Welcome párty

🚪 Místnost: Hlavní sál
💳 Předprodej čtvrtek: https://ticketware.eu/p/i3tS

Budete-li mít již dost filmů v úvodní den, můžete zajít do naší kavárny na drink.


   22:00 – 23:45 | Promítací pásmo #3

🚪 Místnost: Hlavní sál
💳 Předprodej čtvrtek: https://ticketware.eu/p/i3tS

Temné místoJan Skalický
Nezávislý hraný film | Horor, Mysteriózní | 102 min. 

Šestici mladých přátel šokuje tragický osud dvou dětí, které se údajně ztratily, když se pohybovaly kolem zapovězeného místa. Nejstarší z nich, Jarda, vnímá celou situaci nejhůř, otce zmizelých dětí zná. Začne zjišťovat další podrobnosti, a je odhodlaný přijít záhadě na kloub.

🏛️ Biograf Kotva – Lidická tř. 2110, 370 01 České Budějovice 7 (mapa)
🎫 Vstupné: Základní – 100 Kč, Zvýhodněné 70 Kč
Zaplacením vstupného můžete navštívit libovolný páteční program.
💳 Předprodej pátek: https://ticketware.eu/p/i3tY
🕑 Vstup:
Od 15:00

   15:30 – 17:00 | Promítací pásmo #4

🚪 Místnost: Hlavní sál
💳 Předprodej pátek: https://ticketware.eu/p/i3tY

Spor československo-polskýLukáš Rybka
Dokumentární film | Dokumentární, Historický | 28 min. 

Vztahy mezi Československem a Polskem nebyly dříve tak vřelé, jak je známe dnes. V roce 1919 započala mezi oběma státy válka o území Těšínska. Po světových válkách se zdálo, že je spor o pohraničí definitivně vyřešen. Situace se ale změnila a trvá do dnešních dnů. Hranice se tak má i po roce 2022 změnit.
DovolenáMatyáš Erban
Amatérský hraný film | Drama, Horor | 13 min. 

Mladá ambiciózní Sára se vrací na chatu, kde jako dítě strávila dovolenou. Její přítel Adam má přijet další den za ní a těší se na pár klidných dní. Sára se však, spíše něž odpočinku, chce dále věnovat práci. Po setmění ke své hrůze zjišťuje, že na chatě není sama a něco se snaží narušit její plány.
ZlatokopŠimon Pokorný
Animovaný film | Animovaný, Western | 3 min. 

Jeden chudý zlatokop na americkém Jihozápadě konečně najde, co dlouho hledal. Osud mu však do cesty postaví další překážku, takže hledání zlata už není na pořadu dne.
K čemu jsou barvy.Karolína Vonášková
Nezávislý hraný film | Drama, Psychologický | 16 min. 

Barvy mají význam, my je ale nevnímáme. Uvnitř nás se tak odehrává souboj mezi dvěma vlky, dobrem a zlem. Jakou cestu si zvolí dcera s otcem, jejichž maminka jim před rokem zemřela? Dokáže divoký přítel Démon zvrátit rozbité rodinné pouto? A na kolik je lidská duše silná, aby překonala temno? Kruh vnitřního boje mezi bílou a černou je uzavřen.
Choval jsem se slušněMatyáš Erban
Amatérský hraný film | Drama, Komedie | 5 min. 

Velmi skromný příběh mladého muže, který je dobře připravený a chová se slušně. A poté za to pyká. Proč se mu to děje, jak to s ním dopadne a jak na vás může zapůsobit minimalistický snímek natočený za jeden den?

   17:00 – 19:00 | Workshop: Hercem / herečkou na zkoušku

Chtěli byste si na chvíli zkusit být hercem? Přidejte se k nám na divadelní workshop, kde budeme společně tvořit a hrát si. Inspirací nám bude svět filmu, který rozžijem na “jevišti”. Nemáte s hraním žádné zkušenosti? Bezvadný! Máte s hraním zkušenosti? Bezvadný! Workshop je totiž určen pro všechny bez ohledu na předchozí zkušenosti. Přineste si sebou pouze chuť k společnému tvoření. Zabrousíme do tajů improvizace, ale předlohou nám bude i pevný dialog nejspíše z nějakého filmového trháku. Pohrajeme si s žánry a zjistíme jak ovlivňují atmosféru, herecký projev i řeč. Budeme tvořit v bezpečném prostředí a pustíme uzdu vlastní fantazii.

🚪 Místnost: Horní foyer
💳 Předprodej pátek: https://ticketware.eu/p/i3tY
👨‍👩‍👧‍👦Kapacita:
15 osob, věkové omezení 15+
Nutná registrace: https://bit.ly/ffcv-herci-2023
⌛ Délka:
120 min.

TEREZA HRONKOVÁ & ADÉLA KALUSOVÁ

Workshopem provedou lektorky Tereza Hronková a Adéla Kalusová z Divadla SUD -prostor v centru Českých Budějovic, který je otevřený všem, kteří se chtějí umělecky realizovat a navazovat skrze umění dialog sami se sebou, s diváky, posluchači, se všemi.

Tereza Hronková je pedagožkou na třeboňském gymnáziu. Vystudovala pedagogickou fakultu Masarykovi univerzity v Brně s aprobací Český jazyk a literatura a výtvarná výchova. Dramatické výchově se jako lektorka věnuje již řadu let a momentálně vede kurzy pro děti a mládež i dospělé v divadle SUD. Divadlu se věnuje také jako herečka. Svou dobrodružnou povahou ráda objevuje celý svět i možnosti divadelní tvorby.

Adéla Kalusová vystudovala Teorii a kritiku na pražské DAMU. Jako divadelní publicistka píše pro web ČTart. Na ZUŠ B. Jeremiáše působí jako pedagožka literárně-dramatického oboru. Jejími žáky jsou děti od předškolního věku po teenagery. Workshopy divadelní tvorby vede pro všechny věkové kategorie. Věnuje se herectví i dramaturgii. Divadlo je její vášeň jak v praxi tak v teorii.


   17:30 – 19:00 | Promítací pásmo #5

🚪 Místnost: Hlavní sál
💳 Předprodej pátek: https://ticketware.eu/p/i3tY

Novej tagValerie Kuběnová
Amatérský hraný film | Sci-fi, Thriller | 5 min. 

Lambert a Matouš chodí po škole tajně sprejovat na sídliště. Když se ale v sousedství začnou ztrácet děti a kluci objeví novej tag, situace se stává mnohem závažnější.
NAMMai Nguyen
Studentský dlouhý hraný film | Drama | 19 min. 

“Obětovali byste život někoho jiného, abyste si zlepšili ten svůj? Nam, imigrant i Vietnamu potká My, dostane se k rozhodnutí zda sebe objetovat pro jiného člověka.”
RevengePablo Maldonado
Amatérský hraný film | Komedie | 6 min. 

Loajální zaměstnanec se poté, co byl nespravedlivě propuštěn, rozhodne vzít spravedlnost do vlastních rukou.

NevenAdrián Adamec
Nezávislý hraný film | Drama, Sci-fi | 27 min. 

Neven rozpráva príbeh chlapca, ktorý prišiel v dôsledku vojny o všetko čo miloval. Vo svete bez nádeje Peter nachádza nový zmysel života, ktorý mu prináša nečakané priateľstvo a zmierenie s minulosťou. Jednou z hlavných tém filmu je skúmanie toho, čo znamená žiť ďalej, keď sa zdá, že pred vami nie je žiadna cesta.
Tea PartyNikol Mazepina
Studentský krátký hraný film | Fantasy, Komedie | 5 min. 

Lesní tvor Silva Vivintem jde na návštěvu ke kamarádce vraní paní na čajový dýchánek. Tvor je nervozní a kvůli tomu se stávají malé nehody, za které se stydí a pak uteče. Zlobí se na něho vraní paní nebo mu odpustí jeho nemotornost?
Co s váma?Kryštof Kováč
Amatérský hraný film | Komedie | 5 min. 

Od 1. července v České republice nastane konec sociálních sítí. Jak si s neočekávanou situací poradí TikTokerka Julča a funfact Youtuber Kuba? Dokážou najít své místo v offline světě?

   18:00 – 18:50 | Přednáška: Jak napsat literární scénář k celovečernímu filmu podle metody Save the Cat!

Metoda “Save the Cat!” je koncept v oblasti psaní scénářů a dramatického vyprávění v hollywoodském filmovém průmyslu. Tuto metodu popularizoval scenárista Blake Snyder v jeho knize “Save the Cat!: The Last Book on Screenwriting You’ll Ever Need,” která byla poprvé publikována v roce 2005. Metoda “Save the Cat!” je koncipována jako rámec pro tvorbu scénářů, který má pomoci autorům vytvořit příběhy, které mají širokou přitažlivost pro diváky a jsou komerčně úspěšné.

🚪 Místnost: Kavárna
💳 Předprodej pátek: https://ticketware.eu/p/i3tY
👨‍👩‍👧‍👦 Kapacita: 30 osob
⌛ Délka:
50 min.

DANIEL HABRDA
Režisér


   19:30 – 20:00 | FFČV Talks: Moje celovečerní poprvé s Robertem Hlozem a Tomislavem Čečkou

Oba účastníci talk show si prošli velmi úspěšně několika ročníky FFČV a odnesli si i několik ocenění. Letos uvedli do kin svůj první celovečerní film Bod Obnovy. Nejen o něm si společně popovídáme v rámci naší talk show.

🚪 Místnost: Hlavní sál
💳 Předprodej pátek: https://ticketware.eu/p/i3tY
⌛ Délka: 30 min.

ROBERT HLOZ & TOMISLAV ČEČKA
Režisér & Scenárista

   20:00 – 22:00 | Film: Bod obnovy (projekce filmu s delegací)

Představte si, že žijete v roce 2041, kdy máte právo být po nehodě či jiné nepřirozené smrti oživeni. Stačí si jen pravidelně vytvářet digitální zálohu své osobnosti – BOD OBNOVY. Agentka Em právě dostává do rukou případ, kdy byla základní pravidla obnovy porušena. Bod obnovy oběti byl smazán a Em tak má před sebou výjimečný zločin. Strhující příběh zasazený do blízké budoucnosti, kdy technologie budou zaručovat lepší život a lidé si budou moci zaplatit jeho prodloužení.

Hrají: Andrea Mohylová, Matěj Hádek, Milan Ondrík, Václav Neužil ml., Karel Dobrý, Agáta Kryštůfková, Katarzyna Zawadzka, Iveta Dušková, Jan Vlasák, Richard Stanke, Adam Vacula, Jan Jankovský, Lech Dyblik, Lucie Štěpánková

Film osobně uvede jeho režisér Robert Hloz a scenárista Tomislav Čečka v rámci talk show Moje celovečerní poprvé od 19:30.


🚪 Místnost: Hlavní sál
💳 Předprodej pátek: https://ticketware.eu/p/i3tY
⌛ Délka:
116 min.


   22:30 – 00:00 | Promítací pásmo #6

🚪 Místnost: Hlavní sál
💳 Předprodej pátek: https://ticketware.eu/p/i3tY

ResonanceValeria Recmanova
Studentský dlouhý hraný film | Drama | 16 min. 

Dvě kamarádky se sbližují na jednom z výletů, když se před nocí musí schovat do baráku, kde najdou dítě bez dozoru. Otevírá se svět sladkých iluzí mimo realitu zatímco čas dochází.
Co tě nezabije...Tomáš Pokorný
Amatérský hraný film | Drama, Komedie | 8 min. 

Čerstvě diagnostikovaný pacient s roztroušenou sklerózou najde nový pohled na toto onemocnění, zatímco mluví s ostatními pacienty v nemocnici.
The Phone NeighborAndrey Bortnik
Studentský dlouhý hraný film | Drama, Psychologický | 25 min. 

Kancelářský pracovník umírá nudou a osamělostí. Jednou se rozhodne hrát hru ‘‘Telefonní soused‘‘. V jednom z hovorů narazí na ženu, která tvrdí, že Jakeův hlas je stejný jako hlas jejího syna, který za sebou před 10 lety spálil všechny mosty a zmizel. Jake je nucen předstírat tuto identitu a není chopen opustit hru, dokud není příliš pozdě.
The ChairJan Šnajder a Vladimír Glajsa
Amatérský hraný film | Drama, Psychologický | 25 min. 

Lenka vyrazí na rande naslepo s Karlem. Ne vždy se takové rande vyvine, jak by člověk očekával. Muzikálové drama, které překvapí.
IgnoraceTomáš Pokorný
Amatérský hraný film | Komedie| 6 min. 

Mark hledá radu u svého přítele Petera co udělal špatně na prvním rande.

🏛️ Biograf Kotva – Lidická tř. 2110, 370 01 České Budějovice 7 (mapa)
🎫 Vstupné: Základní – 100 Kč, Zvýhodněné 70 Kč
Zaplacením vstupného můžete navštívit libovolný sobotní program.
💳 Předprodej sobota: https://ticketware.eu/p/i3u1
🕑 Vstup:
Od 12:30

   10:00 – 11:00 | Workshop: Filmová hudba prakticky (místo: NuArt Media, s.r.o.)

Detaily workshopu připravujeme.

🚪 Místnost: Chelčického 95, 370 01 České Budějovice 1
Nutná registrace: https://bit.ly/ffcv-hudba-2023
👨‍👩‍👧‍👦 Kapacita:
10 osob
⌛ Délka: 50 min.

MICHAL HABRDA
Hudební skladatel a producent


   11:30 – 13:00 | Oběd filmových tvůrců

Přijeďte na velké setkání filmových tvůrců, amatérů, studentů i absolventů filmových škol, dokumentaristů i filmových začátečníků. Na stole bude několik dobrot k zakousnutí a především volná témata k diskuzi a vzájemnému seznámení, inspirování a navazování kontaktů.

🚪 Místnost: Kavárna
Pouze pro akreditované filmové tvůrce
⌛ Délka:
1,5 h


   13:00 – 14:30 | Promítací pásmo #7

🚪 Místnost: Hlavní sál
💳 Předprodej sobota: https://ticketware.eu/p/i3u1

Kamarád táborového ohněVladimír Pasler
Dokumentární film | Dokumentární | 39 min. 

František Hacker – zakladatel a kapelník trampské a country skupiny KTO – v tomto rozsáhlém dokumentu vypráví o svém soukromém i profesním životě. Dozvíte se o spolupráci s Waldemarem Matuškou a jeho ženou, na historii zavzpomíná Ivan Mládek i Karel Vágner. Karel Hacker uvádí na pravou míru také tzv. “antichartu”.
Co se stalo s kadeřníkem?Barbora Kočičková
Studentský dlouhý hraný film | Komedie, Krimi | 33 min. 

Detektivní komedie odhaluje případ mrtvého kadeřníka, kdy každý z přítomných má motiv k jeho vraždě. Předmětem filmu je povrchnost, přetvářka a falešně vybudované postavení ve společnosti. Kam až jsme schopni zajít, když nám tuhle idylku může někdo nabourat?

   14:00 – 20:00 | Workshop: Na zkoušku dabérem

🚪 Místnost: Kancelář
💳 Předprodej sobota: https://ticketware.eu/p/i3u1
👨‍👩‍👧‍👦 Kapacita: cca 20 osob
⌛ Délka:
 15 min / dvojice

Pronikněte do světa dabérů a vyzkoušejte si na vlastní kůži, jaké je to dabovat. Za pomoci Petra a Patrika z Fénix ProDabing si během cca 15 minut můžete nadabovat scénu z filmu nebo seriálu.

Patrik – úpravce videí, zvukař a občasný dabér. Na FDP 10 let od jeho vzniku (v září měl Fénix 10. výročí). Před tím amatersky daboval v jiné skupině i moderoval v rádiu. Věnuje se natáčení , úpravám a střihu videa, vícekamerovému záznamu koncertů, svateb a jiných akcí. Nově také pomocí dronu.

Petr – dabér, zvukař, textař a vedoucí Fénix ProDabing. Spoluzakladatel FPD, v jehož čele stojí již 10 let. Jako dabér spolupracoval s několika dabingovými studii a ČTV, převážně na menších rolích a dabingu sborů a postsynchronů. Jako freelancer se zabývá voiceovery pro firemní i soukromou klientelu.

Fénix ProDabing – skupina amatérských dabérů, která vytváří dabing převážně do projektů, které se českého dabingu nedočkali a které si jej dle jejich názoru zaslouží. Jedná se převážně o PC hry, seriály, krátké filmy, či vtipná videa. FPD v současnosti patří k největším a nejznámějším virtuálním amatérským studiím.


   15:00 – 16:30 | Promítací pásmo #8

🚪 Místnost: Hlavní sál
💳 Předprodej sobota: https://ticketware.eu/p/i3u1

Jsem CODAIvan Crnac
Dokumentární film | Dokumentární, Životopisný | 24 min. 

Dokument poukazuje na to, jak se vyrovnává s prostředím a hledá svou identitu mezi dvěma světy. Sledujeme její každodenní život plný výzev, radostí a překážek v obou jazykových kulturách. Tento dokument nabízí jedinečný pohled na komunikaci v rodině, která kombinuje mluvený a znakový jazyk. (Naše verze synopse má více znaků.)
Absolutní shodaMichael Klemm
Studentský dlouhý hraný film | Drama, Sci-fi | 17 min. 

V blízké budoucnosti svět ovládne umělá inteligence. Kromě řízení chytré domácnosti a pomoci s každodenními činnostmi dokáže najít i dokonalou lásku, tzv. absolutní shodu na moderní seznamce Blinder. I Adam, mladý muž žijící pouze se svou hlasovou asistentkou Lucy, hledá spřízněnou duši. Lásku svých snů však nemůže najít. Něco musí být špatně.
Až do konceZbyněk Petr
Amatérský hraný film | Drama | 14 min. 

Pokud se společně s někým pustíte do velké akce, musíte se vždy spolehnout na toho, kdo vám ji pomůže dotáhnout až do konce.
Time to DieAdam Kůs
Studentský dlouhý hraný film | Komedie, Krimi | 15 min. 

TIME TO DIE je absurdní konverzační crazy komedie vyprávějící příběh agenta britské tajné služby Jamese Colda na tajné misi – infiltrovat pokerovou sešlost zločinecké organizace a zajmout její hlavní představitele. Brzy se však ukazuje, že všechno je jinak, než se zdálo, a nikdo není tím, za koho se vydával.

   16:00 – 20:00 | Ukázky práce filmového maskéra Jana Janouta

Filmový maskér Jan Janout přijede předvést, jak vzniká filmová maska. Během celého odpoledne budete mít možnost o filmových pauzách  sledovat, jak výroba filmové masky vrcholí. Tvůrčí činnost bude vznikat přímo uprostřed kavárny a vy si můžete odpočinout od filmových projekcí a sledovat celý proces.

🚪 Místnost: Kavárna
💳 Předprodej sobota: https://ticketware.eu/p/i3u1

JAN JANOUT
Filmový maskér

Jan Janout je maskér, speciální filmový maskér a vizážista, který založil roku 2013 v Praze FACE-TO-FACE STUDIO. Jako maskér se specializuje především na speciální filmové efekty, jako jsou plně protetické masky, rány a zranění a design masek. Během své tvorby spolupracoval na několika filmech, reklamách, foceních, či hudebních videoklipech. Ve svém volném čase přijímá osobní klientelu, nebo studentské projekty. Více na www.jjanoutstudio.cz


   16:30 – 17:30 | Přednáška: Virtuální produkce – budoucnost filmové tvorby?

Virtuální produkce je aktuální trend ve filmové tvorbě a oblasti vizuálních efektů. Jak tento nový druh přístupu k tvorbě funguje, co přináší a jak může ovlivnit audiovizuální tvorbu do budoucna? Je to opravdu budoucnost pro filmový průmysl? První část bude formou přednášky zaměřené na představení technologie a diskuze její využitelnosti. Druhá část bude zahrnovat praktickou ukázku principů virtuální produkce.

🚪 Místnost: Kavárna
💳 Předprodej sobota: https://ticketware.eu/p/i3u1
👨‍👩‍👧‍👦 Kapacita: 30 osob
⌛ Délka:
 50 min.

TOMÁŠ KRAUZ
režisér

Tomáš je nadšenec do filmu a všeho s ním spojeného. Rád hledá inovativní řešení v tvorbě, zajímá se o moderní technologie a trendy v oblasti vizuálních efektů. Jeho profesním zaměřením se stala videa především z oblasti motion graphics a pokročilé postprodukční úpravy. Často se ale vrací i k filmové tvorbě v podobě krátkometrážních projektů.


   17:00 – 18:30 | Promítací pásmo #9

🚪 Místnost: Hlavní sál
💳 Předprodej sobota: https://ticketware.eu/p/i3u1

Smažák, hranolky a koluJonáš Verner
Studentský krátký hraný film | Komedie | 9 min. 

Vítejte U Indiánů – v nejlahodnějším bistru v jihočeské prérii. Právě tady, mezi mraženými a smaženými polotovary, zažije Radek jeden z nejdivočejších večerů své krátké kariéry. Ten začne jednoduchou objednávkou: „Smažák, hranolky a kolu”.
Zvládání vztekuOndřej Brýna
Animovaný film | Animovaný, Drama | 2 min. 

Film sleduje životní situaci, kterou zažívá spousty domácností. Stres, špatné zážitky z dětství, vnitřní nerovnováha, či společenský tlak, to vše vede hlavní postavu filmu k budování vnitřní agrese, kterou si vybíjí na svém okolí a bohužel i rodině.
Šťastný TomAdam Kůs
Studentský dlouhý hraný film | Komedie, Krimi | 20 min. 

Šťastný Tom je svižná černá komedie s mafiánskou tématikou, jejíž hrdina pracuje jako “poslíček”. Předává vzkazy, výhružky a sem tam i pár ran pěstí. Dává si záležet na zdvořilém vystupování a dobré náladě, dokud se mu ale věci nezačnou nekontrolovatelně vymykat z rukou…

TREMERELukáš Horáček
Amatérský hraný film | Experimentální, Psychologický | 6 min. 

Psychologický experimentální film o boji dívky s trémou byl natočen těsně před zimním COVIDovým lockdownem v listopadu 2021 s přispěním Salesiánského střediska mládeže Praha-Kobylisy, které vedle kostýmů zapůjčilo prostory bývalého pražského Klicperova divadla. Film měl následně premiéru v roce 2022.
Městská Hromadná DeviaceJulie Petríková
Studentský krátký hraný film | Experimentální, Psychologický | 6 min. 

Snímek “Městská Hromadná Deviace” kriticky nahlíží na chování mužského segmentu společnosti v prostředcích městské hromadné dopravy a nabádá k jeho změně. Skrze hlavní ženskou postavu, jíž běžnou cestu tramvají sledujeme, reflektuji pocity, které dokáže v dívce vyvolat nevyžádaná pozornost ostatních cestujících.
Romeo a Julie?Jan Daniel
Studentský dlouhý hraný film | Drama, Komedie | 23 min. 

Romeo a Julie?, tragikomické melodrama, představuje osobní příběhy herců na pozadí vzniku moderní retro-noirové adaptace klasického díla.

   20:00 – 21:30 | Závěrečný večer s předáváním cen vítězům

🚪 Místnost: Hlavní sál
💳 Předprodej sobota: https://ticketware.eu/p/i3u1
⌛ Délka: 90 min.

Kdo si letos odnese sošky pro vítěze v jednotlivých kategoriích? Kdo získá cenu diváků? To vše se dozvíme během závěrečného předávání cen s doprovodným programem. Večerem vás provede Tereza Faltýnová a Josef Kurz.

   21:30 – 01:00 | Afterpárty s DJ Dave Pouštěč

🚪 Místnost: Kavárna & Foyer
💳 Předprodej sobota: https://ticketware.eu/p/i3u1

Přijďte si popovídat s přítomnými filmaři, účinkujícími i realizačním týmem. K tomu vám zahraje DJ Dave Pouštěč.

🏛️ Biograf Kotva – Lidická tř. 2110, 370 01 České Budějovice 7 (mapa)
🎫 Vstupné: Základní – 190 Kč, Zvýhodněné 140 Kč
Zaplacením vstupného můžete navštívit nedělní koncert filmové hudby.
💳 Předprodej nedělní koncert: https://ticketware.eu/p/i3u7
🕑 Vstup:
Od 18:00

   18:30 – 20:30 | Koncert filmové hudby

Koncert filmové hudby plný slavných filmových i seriálových melodií v podání Jihočeského symfonického bigbandu uzavře letošní 11. ročník Filmového festivalu ČERNÁ VĚŽ. Na jednom pódiu se představí 40 hudebníků. Zaznějí skladby:

🚪 Místnost: Hlavní sál
💳 Předprodej nedělní koncert: https://ticketware.eu/p/i3u7
⌛ Délka: 2 h

Zaznějí skladby:

 • Velký blondýn s černou botou
 • Snídaně u Tiffaniho
 • Amélie z Montmartru
 • Forrest Gump
 • Zachraňte vojína Ryana
 • Le Professionnel
 • Krotitelé duchů
 • Game of Thrones
 • Marco Polo
 • Podraz
 • Čokoláda
 • Angelique
 • Fantomas
 • Pán prstenů
 • Vinnetou

Koncert se uskuteční s přestávkou.


Budějcká Drbna
Statutární město České Budějovice
EVENT4ALL
Chytrý kvíz
Český rozhlas České Budějovice
UNITEDFILM
Clarion Congress Hotel České Budějovice
Tento projekt je spolufinancován statutárním městem České Budějovice.