24. - 26. 11. 2016

Síň O. Jeremiáše, Jihočeská filharmonie, České Budějovice

Přihlašování do 6. ročníku FČV bylo ukončeno

Podívejte se, jak celá soutěž funguje. Máme několik soutěžních i nesoutěžních kategorií, několik fází, několik krásných cen, několik skvělých porotců a hlavně přehršel pozitivní nálady.

1. Nominace
Všechny přihlášené filmy zhlédne realizační tým. Podíváme se, pohádáme se a s nejlepším vědomím a svědomím 1. 10. 2016 rozhodneme o nominacích. Všichni nominovaní autoři budou pozvání do Českých Budějovic, aby zde uvedli své filmy.

2. Odborná porota
Nominované filmy zhlédne naše odborná porota, která se skládá z novinářů, filmařů, pedagogů, recenzentů a vítězů minulých ročníků. Každá soutěžní kategorie má své vlastní složení. Porotci také autorům dají krátkou zpětnou vazbu k jejich filmům.

3. Festival
Autoři těch nejlepších filmů zažijí alespoň na pár chvil, jaké to je být skutečnou filmovou hvězdou. Divákům představíte své filmy a seznámíte se s dalšími tvůrci (u čaje, vína nebo piva dle libosti). Vy i vaše filmy si takovou péči zaslouží. Držíme palce. 


Hlavní soutěž

Čtyři kategorie, ve kterých vaše filmy rozebere na šroubky odborná porota. Každý autor – režisér (případně kameraman, scénárista, producent) – může na festival přihlásit až 4 své filmy, jejichž rok výroby spadá do období 2014-2016 a které nebyly v předchozích ročnících nominovány. Podrobná pravidla soutěže

Minutkaamatéři | do 01:00 | 10 nominací
Natočte ultra extra krátký kraťas. S pointou i bez, na mobil i na pásek, s herci nebo kytičkami, jak prostě chcete. Promítneme je všechny! 

Malý filmamatéři | 01:01 - 10:00 | 10 nominací
Že není malých filmů? Určitě ne obsahem a zápalem, nic méně stopáží ano. Krátké filmy do deseti minut se utkají mezi sebou.

Velký filmamatéři | 10:01 - 45:00 | 5 nominací
Pro všechny, co mají co říct, a co to chtějí říct v pořádně velkém filmu. Máte velké ambice? Pak jste tu správně. 

Studentský filmstudenti filmu | do 45:00 | 10 nominací
Pokud studujete nebo jste již absolvovali vysokou školu, která souvisí s filmem, kamerou a podobně, je tahle kategorie právě pro vás. 


Speciální kategorie

Jste z Českých Budějovic? Nebo je vám 15 a méně let? Pak máme pro vás dvě samostatné soutěžní kategorie. A pak je tu ještě nesoutěžní kategorie na téma „Můj první film“.

Budějcká sekce (ZRUŠENO)filmaři z ČB | do 225 vteřin
Jste z Českých Budějovic a okolí? Přihlaste se a nechte Budějcké publikum rozhodnout o nejlepším Budějckém filmu! Musíte se vejít do 225 vteřin a splnit letošní zadání: „Ve vašem filmu se musí objevit pikador.“

Mladá tvorbaautoři do 15 let | do 45:00
Pokud je vám 15 a méně let, přihlaste se do kategorie mezi své vrstevníky. Tři nejlepší filmy oceníme cenou realizačního týmu.

Můj první filmkdokoli | do 45:00
Prohrabejte své šuplíky a vytáhněte z nich své prvotiny. Ať už se jedná o film starý dvacet let nebo dvacet měsíců, pokud je váš úplně první, nesoutěžně se s ním pochlubte. 


Na co se můžete těšit?

Každého z vás rádi uvidíme během festivalu v Českých Budějovicích. Nominovaní autoři jsou se svým doprovodem zváni, aby osobně představili své filmy Budějckému publiku. Samozřejmě si popovídáme, nasdílíme zážitky a postřehy z natáčení a probereme vše u Budějckého kroužkového ležáku. A to není vše.

Certifikát pro každého
Každému z vás vystavíme certifikát 6. ročníku za účast v soutěži. Bez ohledu na to, jak vaše filmy dopadnou, budete mít na vždy malou připomínku, že jste do toho spolu s námi šli.

VIP pozvání
Sbalte si batoh, nebo kufřík a vyrazte se svým doprovodem do Českých Budějovic oficiálně uvést svůj film. K tomu si dáme vyhlášení vítězů a společnou afterpárty.

Ceny pro vítěze
Zájezd k moři ani balík plný Eur u nás nevyhrajete. Ale i tak neodjedete s prázdnou. Pro vítěze je připraveno již tradičně ocenění a pro všechny mnoho malých i velkých dárků od našich partnerů. 


Face to Face studio
Statutární město České Budějovice
Clarion Congress Hotel České Budějovice
Filmdat.cz
PCO - hlídací služba
Tiskárna INPRESS
Salesiánské středisko mládeže České Budějovice
Kiss Jižní Čechy
Jihočeská televizie
GoMobil - Volání bez triků a háčků
PRAKTIC spol. s r.o.
Fénix ProDabing
E.ON
Časopis Barbar
UNITEDFILM
Budějcká Drbna
Tento projekt je spolufinancován statutárním městem České Budějovice