7. ročník | 24. - 25. 11. 2017

Český rozhlas České Budějovice

Přihlašování filmů pro 7. ročník je již uzavřeno


Podívejte se, jak celá soutěž funguje. Máme několik soutěžních kategorií, několik fází, několik krásných cen, několik skvělých porotců a hlavně přehršel pozitivní nálady.

1. Nominace
Všechny přihlášené filmy zhlédne realizační tým. Podíváme se, pohádáme se a s nejlepším vědomím a svědomím 1. 10. 2017 rozhodneme o nominacích. Všichni nominovaní autoři budou pozvání do Českých Budějovic, aby zde uvedli své filmy.

2. Odborná porota
Nominované filmy zhlédne naše odborná porota, která se skládá z novinářů, filmařů, pedagogů, recenzentů a vítězů minulých ročníků. Každá soutěžní kategorie má své vlastní složení. Porotci také autorům dají krátkou zpětnou vazbu k jejich filmům.

3. Festival
Autoři těch nejlepších filmů zažijí alespoň na pár chvil, jaké to je být skutečnou filmovou hvězdou. Divákům představíte své filmy a seznámíte se s dalšími tvůrci (u čaje, vína nebo piva dle libosti). Vy i vaše filmy si takovou péči zaslouží. Držíme palce. 


Hlavní soutěž

Čtyři kategorie, ve kterých vaše filmy rozebere na šroubky odborná porota. Každý autor – režisér (případně kameraman, scénárista, producent) – může na festival přihlásit až 4 své filmy, jejichž rok výroby spadá do období 2015-2017 a které nebyly v předchozích ročnících nominovány. Podrobná pravidla soutěže

Malý filmamatéři | do 10:00 | 10 nominací
Že není malých filmů? Určitě ne obsahem a zápalem, nic méně stopáží ano. Krátké filmy od amatérů do deseti minut.

Velký filmamatéři | 10:01 - 45:00 | 5 nominací
Pro všechny amatéry, co mají co říct, a co to chtějí říct v pořádně velkém filmu. Máte velké ambice? Pak jste tu správně. 

Studentský filmstudenti | do 45:00 | 10 nominací
Studujete školu, která souvisí s filmem, kamerou a podobně? Tahle kategorie je právě pro vás. 

Nezávislý filmpoloprofíci | do 45:00 | 5 nominací
Jste-li absolventi filmové školy nebo natáčíte filmy téměř profesionálně, přihlaste je mezi nezávislé filmy. 


Speciální soutěž

Natočili jste mini film do jedné minuty? Nebo je vám 15 a méně let? Máme pro vás dvě samostatné soutěžní kategorie. A pak je tu ještě samozřejmě Cena diváků.

Minutkaamatéři | do 01:00 | 10 nominací
Natočte ultra extra krátký kraťas. S pointou i bez, na mobil i na pásek, s herci nebo kytičkami, jak prostě chcete. Promítneme je všechny! 

Mladá tvorbaautoři do 15 let | do 45:00
Pokud je vám 15 a méně let, přihlaste se do kategorie mezi své vrstevníky. Nejlepší film oceníme cenou realizačního týmu.

Cena divákůvšechny filmy
Do soutěže o cenu diváků samozřejmě automaticky spadají všechny promítané filmy. Který z nich si letos získá diváky nejvíce? 


Na co se můžete těšit?

Každého z vás rádi uvidíme během festivalu v Českých Budějovicích. Nominovaní autoři jsou se svým doprovodem zváni, aby osobně představili své filmy Budějckému publiku. Samozřejmě si popovídáme, nasdílíme zážitky a postřehy z natáčení a probereme vše u Budějckého kroužkového ležáku. A to není vše.

Certifikát pro každého
Každému z vás vystavíme certifikát 7. ročníku za účast v soutěži. Bez ohledu na to, jak vaše filmy dopadnou, budete mít na vždy malou připomínku, že jste do toho spolu s námi šli.

VIP pozvání
Sbalte si batoh, nebo kufřík a vyrazte se svým doprovodem do Českých Budějovic oficiálně uvést svůj film. K tomu si dáme vyhlášení vítězů a společnou afterpárty.

Ceny pro vítěze
Zájezd k moři ani balík plný Eur u nás nevyhrajete. Ale i tak neodjedete s prázdnou. Pro vítěze je připravena již tradičně soška Černé věže a pro všechny mnoho malých i velkých dárků od našich partnerů. 


Časopis Barbar
Chytrý kvíz
Budějcká Drbna
Fénix ProDabing
Filmdat.cz
PRAKTIC spol. s r.o.
Český rozhlas České Budějovice
Clarion Congress Hotel České Budějovice
PCO - hlídací služba
Tiskárna INPRESS
Statutární město České Budějovice
UNITEDFILM
GoMobil - Volání bez triků a háčků
Kulturne.com
E.ON
Tento projekt je spolufinancován statutárním městem České Budějovice.