7. ročník | 24. - 25. 11. 2017

Český rozhlas České Budějovice

Přihlašování filmů probíhá od 1.6. do 31.8.2017


 Chci přihlásit až 4 filmy


Podívejte se, jak celá soutěž funguje. Máme několik soutěžních kategorií, několik fází, několik krásných cen, několik skvělých porotců a hlavně přehršel pozitivní nálady.

1. Nominace
Všechny přihlášené filmy zhlédne realizační tým. Podíváme se, pohádáme se a s nejlepším vědomím a svědomím 1. 10. 2017 rozhodneme o nominacích. Všichni nominovaní autoři budou pozvání do Českých Budějovic, aby zde uvedli své filmy.

2. Odborná porota
Nominované filmy zhlédne naše odborná porota, která se skládá z novinářů, filmařů, pedagogů, recenzentů a vítězů minulých ročníků. Každá soutěžní kategorie má své vlastní složení. Porotci také autorům dají krátkou zpětnou vazbu k jejich filmům.

3. Festival
Autoři těch nejlepších filmů zažijí alespoň na pár chvil, jaké to je být skutečnou filmovou hvězdou. Divákům představíte své filmy a seznámíte se s dalšími tvůrci (u čaje, vína nebo piva dle libosti). Vy i vaše filmy si takovou péči zaslouží. Držíme palce. 


 Chci přihlásit až 4 filmy


Hlavní soutěž

Čtyři kategorie, ve kterých vaše filmy rozebere na šroubky odborná porota. Každý autor – režisér (případně kameraman, scénárista, producent) – může na festival přihlásit až 4 své filmy, jejichž rok výroby spadá do období 2015-2017 a které nebyly v předchozích ročnících nominovány. Podrobná pravidla soutěže

Malý filmamatéři | do 10:00 | 10 nominací
Že není malých filmů? Určitě ne obsahem a zápalem, nic méně stopáží ano. Krátké filmy od amatérů do deseti minut.

Velký filmamatéři | 10:01 - 45:00 | 5 nominací
Pro všechny amatéry, co mají co říct, a co to chtějí říct v pořádně velkém filmu. Máte velké ambice? Pak jste tu správně. 

Studentský filmstudenti | do 45:00 | 10 nominací
Studujete školu, která souvisí s filmem, kamerou a podobně? Tahle kategorie je právě pro vás. 

Nezávislý filmpoloprofíci | do 45:00 | 5 nominací
Jste-li absolventi filmové školy nebo natáčíte filmy téměř profesionálně, přihlaste je mezi nezávislé filmy. 


 Chci přihlásit až 4 filmy


Speciální soutěž

Natočili jste mini film do jedné minuty? Nebo je vám 15 a méně let? Máme pro vás dvě samostatné soutěžní kategorie. A pak je tu ještě samozřejmě Cena diváků.

Minutkaamatéři | do 01:00 | 10 nominací
Natočte ultra extra krátký kraťas. S pointou i bez, na mobil i na pásek, s herci nebo kytičkami, jak prostě chcete. Promítneme je všechny! 

Mladá tvorbaautoři do 15 let | do 45:00
Pokud je vám 15 a méně let, přihlaste se do kategorie mezi své vrstevníky. Nejlepší film oceníme cenou realizačního týmu.

Cena divákůvšechny filmy
Do soutěže o cenu diváků samozřejmě automaticky spadají všechny promítané filmy. Který z nich si letos získá diváky nejvíce? 


 Chci přihlásit až 4 filmy


Na co se můžete těšit?

Každého z vás rádi uvidíme během festivalu v Českých Budějovicích. Nominovaní autoři jsou se svým doprovodem zváni, aby osobně představili své filmy Budějckému publiku. Samozřejmě si popovídáme, nasdílíme zážitky a postřehy z natáčení a probereme vše u Budějckého kroužkového ležáku. A to není vše.

Certifikát pro každého
Každému z vás vystavíme certifikát 7. ročníku za účast v soutěži. Bez ohledu na to, jak vaše filmy dopadnou, budete mít na vždy malou připomínku, že jste do toho spolu s námi šli.

VIP pozvání
Sbalte si batoh, nebo kufřík a vyrazte se svým doprovodem do Českých Budějovic oficiálně uvést svůj film. K tomu si dáme vyhlášení vítězů a společnou afterpárty.

Ceny pro vítěze
Zájezd k moři ani balík plný Eur u nás nevyhrajete. Ale i tak neodjedete s prázdnou. Pro vítěze je připravena již tradičně soška Černé věže a pro všechny mnoho malých i velkých dárků od našich partnerů. 


 Chci přihlásit až 4 filmy


UNITEDFILM
Face to Face studio
Statutární město České Budějovice
Fénix ProDabing
PRAKTIC spol. s r.o.
Filmdat.cz
PCO - hlídací služba
Clarion Congress Hotel České Budějovice
Budějcká Drbna
GoMobil - Volání bez triků a háčků
Tiskárna INPRESS
Salesiánské středisko mládeže České Budějovice
Časopis Barbar
E.ON
Kiss Jižní Čechy
Jihočeská televizie
Tento projekt je spolufinancován statutárním městem České Budějovice.