7. ročník | 24. - 25. 11. 2017

Český rozhlas České Budějovice

Odborná porota


Odborná porota se skládá z kulturních redaktorů, filmařů, herců, pedagogů filmových škol, recenzentů a regionálních osobností. Právo ale ne povinnost usednout v porotě mají vždy i vítězové předchozího ročníku. Všichni porotci hodnotí filmy ve svém volném čase bez nároku na jakoukoli finanční odměnu.


Sekce „Studentský film“


MgA. Libor Nemeškal, PhD.střihač, producent, pedagog
Absolvent UK v Praze (filmová historie a estetika) a FMK UTB ve Zlíně (střihová skladba), člen Asociace filmových střihačů a střihaček. Od roku 2003 se zabývá zakázkovým střihem a produkcí audiovizuálních děl rozmanitých žánrů i formátů. Vede semináře střihové skladby na FMK UTB ve Zlíně a hostuje na zahraničních univerzitách. V současnosti působí na Chapman University v Kalifornii a pracuje jako asistent střihu a postprodukce ve filmových studiích v Los Angeles. 

Teresa Brannaherečka Jihočeského divadla
 Jsem herečkou, takže mně baví divadlo, film, tanec, zpěv a také lyžování, plavání, badminton, turistika. Studovala jsem Divadelní Akademii ve Varšavě, od roku 2004 jsem stálou členkou činohry Jihočeského divadla. Diváci mně mohou znát i z televizních obrazovek, především pak jako Janu Ráčkovou z Ordinace v růžové zahradě. 

Marcel Kabátkulturní redaktor Lidových novin
 Vystudoval masovou komunikaci na Fakultě sociálních věd UK a scenáristiku a dramaturgii na FAMU. Je redaktorem kulturní rubriky Lidových novin, kde pravidelně publikuje filmové recenze. 

Martin Pevnýjednatel magazínu NaFilmu.cz
 Dříč z online magazínu NaFilmu.cz. V minulosti působil v několika filmových a herních magazínech. Čas od času se věnuje překládání filmových a seriálových trailerů, ale i různých rozhovorů. V posledních letech ho nejvíce zasáhly Gravitace, Interstellar a Zmizelá. Ale velké uznání přisuzuje také akčňáku Šílený Max: Zběsilá cesta či brilantnímu Kódu Enigmy. 


Sekce „Velký film“


Prof. Ľudovít Labík, ArtD.pedagog dramaturgie strihovej skladby FTF VŠMU Bratislava, FMK UTB Zlin
 Absolvent FAMU, pedagog FTF VŠMU Bratislava a FMK UTB Zlín, specializace v oblasti dramaturgie střihové skladby. Zakladatel Ateliéru vizuálních efektů na FTF VŠMU v Bratislavě. Organizátor Letní školy filmového jazyka a Dalšího vzdělávání FTF VŠMU. Pedagogické vedení v zahraničí úspěšných studentských projektů. V minulosti člen poroty studentských festivalů Áčko, Early Melones a 48 Hour Film Project v Bratislavě. 

Luděk Šindelářdivadelní herec
 Luděk Šindelář je již několikaletý člen divadelního souboru J. K. Tyla v Českých Budějovicích a objevil se již v desítkách hlavních divadelních rolí. Mimo svou domovskou scénu se objevuje i v muzikálech. (Ne)malé zkušenosti má i před filmovou kamerou. 

Tereza Willoughbyredaktorka zpravodajství ČT24 a ČTArt
 Tereza Willoughby několik let působí v kulturní redakci České televize. Pravidelně se účastní tuzemských i zahraničních filmových festivalů, spolupracuje s Českým filmovým centrem, Národním filmovým archivem aj. Mimo redakční práci překládá z francouzštiny, vytváří recenze a rozhovory. Vystudovala Filozofickou fakultu a Fakultu sociálních věd UK v Praze a PF JU v Českých Budějovicích, obory komparatistika, tlumočnictví, mediální studia. 

Doc. Anton Szomolányi, ArtD.pedagog, producent, kameraman
 Absolvent FAMU oboru filmová a televizní kamera. Jako kameraman spolupracoval s STV, Krátkým filmem Praha, TV Titograd, ART centrem Praha, SFT Bratislava. Podílel se na hraných filmech v Německu, Rakousku, Francii a Slovensku. Realizoval více jak 90 reklamních spotů technologií highend v pozici producenta, kameramana a scénáristy. Přednáší na Filmové a TV fakultě VŠMU v Bratislavě, kde byl děkanem a je spolumajitelem produkční společnosti IDEAS film spol. s r.o. 


Sekce „Malý film“


Kamila Janovičovádivadelní, televizní a filmová herečka
 Pocházím z Ostravy, tam jsem vystudovala konzervatoř a teď jsem čtvrtým rokem na DAMU, kde se věnuji činohernímu herectví. Jako herečku mě od mala přitahoval i filmový svět. Objevuji se v seriálech, studentských filmech či videoklipech. Za dosud největší úspěch v tomto oboru považuji pohádku Tajemství staré bambitky. Necítím se však jako odborník, ale jako milovník.

Jaroslav Thraumbfilmový kritik a poradce
Jsem filmovým kritikem, zabývám se analýzou profesionálních i amatérských filmů pro řadu českých a zahraničních portálů. Také jsem administrátorem amatérských filmů na ČSFD, kde se věnuji aktuální situaci v amatérských filmových kruzích u nás i ve světě a ročně shlédnu stovky amatérských filmů. V neposlední řadě také působím v několika nezávislých produkcích jako poradce a supervizor. 

Vratislav Šálekfilmový recenzent filmserver.cz
 Filmovým fanouškem jsem již od puberty, recenze ale píšu „teprve“ sedm let. V současnosti působím jako zástupce šéfredaktora na serveru filmserver.cz. Mezi moje oblíbené období patří Hollywood sedmdesátých a osmdesátých let, československá nová vlna a filmy z devadesátých let. Z žánrů mi nevadí snad žádný, nejraději ale mám akční, thrillery, horory, válečný a poctivé kriminálky. 

Jaroslava Malinovádivadelní režisérka
Pracuji sice jako státní úředník, ale svůj volný čas věnuji naplno divadlu. Jsem režisérkou divadelního souboru J. K. Tyl v Českých Budějovicích a autorkou dvou divadelních her. 


Podpořte letošní ročník