8. ročník | 23. - 24. 11. 2018

Český rozhlas České Budějovice

Odborná porota


Odborná porota se skládá z kulturních redaktorů, filmařů, herců, pedagogů filmových škol, recenzentů a regionálních osobností. Právo ale ne povinnost usednout v porotě mají vždy i vítězové předchozího ročníku. Všichni porotci hodnotí filmy ve svém volném čase bez nároku na jakoukoli finanční odměnu.


Sekce “Studentský film”


Libor Nemeškalstřihač, producent, pedagog
Absolvent UK v Praze a FMK UTB ve Zlíně, člen Asociace filmových střihačů a střihaček. Od roku 2003 se zabývá zakázkovým střihem a produkcí audiovizuálních děl rozmanitých žánrů i formátů. V současnosti působí na Chapman University v Kalifornii a pracuje jako asistent střihu a postprodukce ve filmových studiích v Los Angeles. 

Kamila Janovičovádivadelní, televizní a filmová herečka
 Pochází z Ostravy, kde vystudovala konzervatoř a poté pokračovala na DAMU. Jako herečku ji od mala přitahoval i filmový svět. Objevuje se v seriálech, studentských filmech či videoklipech. Za dosud největší úspěch v tomto oboru považuje pohádku Tajemství staré bambitky. Nyní působí na jevišti Jihočeského divadla v Českých Budějovicích. 

Vratislav Šálekfilmový recenzent filmserver.cz
 Filmovým fanouškem je již od puberty, recenze ale píše teprve osm let. V současnosti působí jako zástupce šéfredaktora na serveru filmserver.cz. Mezi jeho oblíbené období patří Hollywood sedmdesátých a osmdesátých let, československá nová vlna a filmy z devadesátých let.

Jakub Hussarfilmový a reklamní režisér
Režisér a scenárista, jeden ze zakladatelů tvůrčí skupiny Trinity Pictures, zakladatel iniciativy Vladimír Franz prezidentem. Autor více než padesáti krátkých filmů, držitel mnoha festivalových ocenění včetně bronzového lva z Cannes za televizní reklamu v hlavní soutěžní kategorii. Milovník science fiction, hudby, her a bojových umění.

Štěpán Etrychrežisér
 Vítěz 6. ročníku FFČV. Vystudoval žurnalistiku na Fakultě sociálních věd UK, pracuje jako šéfeditor Hospodářských novin. Založil nezávislé studio Aquarius Pictures. Coby filmař-samouk dosud vyprodukoval čtrnáct krátkých filmů, které se promítaly na 140 festivalech po celém světě.


Sekce “Velký film”


Marcel Kabátkulturní redaktor Lidových novin
 Vystudoval masovou komunikaci na Fakultě sociálních věd UK a scenáristiku a dramaturgii na FAMU. Je redaktorem kulturní rubriky Lidových novin, kde pravidelně publikuje filmové recenze. 

Teresa Brannaherečka Jihočeského divadla
Vystudovala Divadelní Akademii ve Varšavě, od roku 2004 je stálou členkou činohry Jihočeského divadla. Diváci ji mohou znát i z televizních obrazovek, především pak jako Janu Ráčkovou z Ordinace v růžové zahradě. 

Tereza Willoughbyredaktorka zpravodajství ČT24 a ČTArt
 Tereza Willoughby několik let působí v kulturní redakci České televize. Pravidelně se účastní tuzemských i zahraničních filmových festivalů, spolupracuje s Českým filmovým centrem a Národním filmovým archivem. Mimo redakční práci překládá z francouzštiny, vytváří recenze a rozhovory.

Jakub Masákgenerální manažer multikina CineStar
Filmový nadšenec studoval na Jihočeské univerzitě na pedagogické fakultě anglistiku a český jazyk. Napsal kvalifikační práci Narativní strategie v drobné próze Ignáta Hermanna. Přes svůj mladý věk 25 let se stal generálním manažerem multikina CineStar v Jihlavě, kde působí již přes dva roky.

Jáchym Bouzekrežisér
 Vítěz 6. ročníku FFČV. Filmu a převážně animaci se věnuje již od dětství. Jeho vášeň k filmu a snímek “Crowd” mu přinesly výhry na festivalech po celém světě. Otevřely mu také možnost studia animované tvorby na škole Edaic ve francouzském Lyonu, kde vytvořil snímek “Seul”. 


Sekce “Malý film”


Jaroslav Thraumbfilmový kritik a poradce
Administrátor amatérských filmů na ČSFD, kde se věnuje aktuální situaci v amatérských filmových kruzích u nás i ve světě a ročně shlédne stovky amatérských filmů. V neposlední řadě také působí v několika nezávislých produkcích jako poradce a supervizor. 

Jaroslava Malinovádivadelní režisérka
Pracuje sice jako státní úředník, ale svůj volný čas věnuje naplno divadlu. Je režisérkou divadelního souboru J. K. Tyl v Českých Budějovicích a autorkou dvou divadelních her. 

Luděk Šindelářdivadelní herec
 Luděk Šindelář je již několikaletý člen divadelního souboru J. K. Tyla v Českých Budějovicích a objevil se již v desítkách hlavních divadelních rolí. Mimo svou domovskou scénu se objevuje i v muzikálech. (Ne)malé zkušenosti má i před filmovou kamerou. 

Vera Kaplická Yakimovapedagog estetiky filmu
 Narodila se daleko na jihu u Dunaje. Netušila, že jednoho dne vystuduje Slavistiku (Český jazyk a literaturu) a odjede do jiného jihu, do toho českého. Od r. 2006 bydlí trvale v Českých Budějovicích a působí na Filozofické fakultě Jihočeské univerzity. Od roku 2008 vede na Ústavu estetiky semináře tykajících se filmu.

Marek Ciccottirežisér
 Vítěz 6. ročníku FFČV. Absolvent Filmové akademie Miroslava Ondříčka v Písku oboru režie a scenáristika. Jeho krátké filmy 5,- Kč, Velkej Honza a Snovej získaly během studií řadu ocenění. V současnosti tvoří pro Českou televizi měsíčník Divadlo žije a aktivně připravuje scénář na svůj celovečerní hraný debut.


Sekce “Nezávislý film”


Ľudovít Labíkpedagog dramaturgie strihovej skladby FTF VŠMU Bratislava
 Absolvent FAMU, pedagog FTF VŠMU Bratislava a FMK UTB Zlín, specializace v oblasti dramaturgie střihové skladby. Zakladatel Ateliéru vizuálních efektů na FTF VŠMU v Bratislavě. Organizátor Letní školy filmového jazyka a Dalšího vzdělávání FTF VŠMU. Pedagogické vedení v zahraničí úspěšných studentských projektů.

Anton Szomolányipedagog, producent, kameraman
Jako kameraman spolupracoval s STV, Krátkým filmem Praha, TV Titograd, ART centrem Praha, SFT Bratislava. Podílel se na hraných filmech v Německu, Rakousku, Francii a Slovensku. Realizoval více jak 90 reklamních spotů technologií highend v pozici producenta, kameramana a scénáristy. Přednáší na Filmové a TV fakultě VŠMU v Bratislavě, kde byl děkanem. 

Martin Pevnýjednatel magazínu NaFilmu.cz
 Dříč z filmového magazínu NaFilmu.cz od roku 2013. A taktéž filmový nadšenec, který ročně navštíví nespočetně filmů v kinech. Pokud se jedná o dobrý snímek, tak si příliš nevybírá, ale pokud si může zvolit žánr, tak u něj vítězí filmy s velmi dobrým příběhem nebo pořádnou akcí. Ale v žádném případě nevynechá mysteriózní filmy, které patří tak trochu k jeho srdečním záležitostem.

David Kubeckulturně militantní stalker
 David Kubec je zaměstnán od roku 2014 v Alšově jihočeské galerii, kde nyní působí jako šéfkurátor. Od roku 2007 pracuje příležitostně jako filmový výtvarník (vytváří speciální efekty a animace pro reklamu a nezávislý film). Více jak pět let pracoval jako dramaturg a lektor pro různé kulturní instituce a výtvarné ateliéry. Od roku 2015 je spolupracovníkem a kurátorem Mezinárodního festivalu animovaných filmů Anifilm.

Vladimír Soškospecialista na estetiku hudby a filmu
Vladimír Soško studuje doktorát na Katedře estetiky Filozofické fakultě Karlovy univerzity. Pracuje jako pedagog na Ústavu věd o umění a kultuře na Filozofické fakultně Jihočeské univerzity v Českých Budějovicích, kde vede semináře Estetika hudby a Estetika filmu. Kromě studia estetiky hudby a filmu se zabývá problematikou filmové hudby a jejího estetického vnímání.


Podpořte letošní ročník