9. ročník | 22. - 23. 11. 2019

Český rozhlas České Budějovice

FFČV tu je už 8 let


Filmový festival ČERNÁ VĚŽ je soutěžní přehlídka nekomerčních filmů, které v kino distribuci neuvidíte. Jedná se o amatérské, studentské a nezávislé filmy z Česka a Slovenska.
Dáváme šance všem umělcům, kteří své řemeslo dělají jako amatéři, tedy z lásky, nikoli pro peníze nebo z povolání. Podporujeme především filmové tvůrce v jejich tvorbě a umožňujeme jim prezentovat filmy veřejnosti i odborné porotě. 
Základem každého ročníku je projekce nominovaných snímků a předávání cen vítězům. Program obohacují workshopy, koncerty a diskuze s tvůrci. 

8. ročník 2018 v číslech

KČ PRO DĚTI
FILMŮ
DIVÁKŮ
ČLENŮ POROTY


prof. Libor Grubhofferbývalý rektor Jihočeské univerzity
“Chtěl bych vám poděkovat a říci, jak moc si považuji s vámi spolupracovat a moci být u toho. Položili jste základy naprosto skvělé tradici. Jen tak dál.”
Roman Němecautor
“Atraktivní program, skvělá organizace a péče o pozvané hosty, mezi které jsem jako autor měl čest patřit. Je prostě znát, když se něco dělá z ryzí lásky k věci a ne jenom pro kšeft.” 
MgA. Libor Nemeškalčlen poroty, pedagog FMK UTB
“Být členem poroty a mít možnost srovnání je pro mě užitečnou zpětnou vazbou, na co je třeba se v českém filmovém školství především zaměřit.” 
Jana Sládkovápravidelná návštěvnice
“V Českých Budějovicích je to jedinečná akce. Jsem ráda, že jsem navštívila všechny ročníky, protože na každém jsem objevila několik opravdu báječných filmů.” 


Podpořte letošní ročník 


Jihočeský kraj
E.ON
WIP Reklama
Chytrý kvíz
Kulturne.com
Český rozhlas České Budějovice
PCO - hlídací služba
GoMobil - Volání bez triků a háčků
UNITEDFILM
Časopis Barbar
PRAKTIC spol. s r.o.
Filmdat.cz
Clarion Congress Hotel České Budějovice
Statutární město České Budějovice
Tiskárna INPRESS
Fénix ProDabing
Budějcká Drbna
Tento projekt je spolufinancován statutárním městem České Budějovice a je podpořen z rozpočtu Jihočeského kraje.