9. ročník | 22. - 23. 11. 2019

Český rozhlas České Budějovice

Vyhlášení vítězů

Pohádkový pátý ročník je za námi a tak je čas zjistit, kdo si letos odnesl sošky Černé věže, komu to uteklo jen o fous a kdo u odborné poroty neuspěl. Osm kategorií, osm sošek, osm vítězů.

1. Jméno a příjmení autora – Název filmu /suma pořadí hodnocení jednotlivých porotců/

MALÝ FILM

1. Robert Vrba – Až oči mé se rozevřou /13/
2. Lukáš Šimandl – The Story of a Madrfakr Warrior /24/
3. Tomáš Krauz – Davyho utrpení /33/
4. František Vaculík – Holčička, která psala srdcem /37/
5. Charlotte Vacková – LOSS /42/
5. Jenda Mikšík – Kde nejhlubší je les /42/
7. Tomáš Krauz – Bramburky /45/
7. Marek Novoměstský – Bez dozoru /45/
9. Radim Grzybek – Náhoda /49/
10. Michal Müller – Ostří(ž) /55/

VELKÝ FILM

1. Jiří Suchan – Reverze /29/
2. Miroslav Bula – Čertova díra /35/
3. Alan Sýs – Marek se usmívá /36/
4. Petr Neumann – Dračák /39/
5. Dominik Kalivoda – Tajemství Zimy /42/
6. Anna Marie Hradecká – František /45/
7. Michal Kára – Vílí krev /54/

ANIMOVANÝ FILM

1. Eliška Chytková – Jak vzniklo pivo /16/
2. Lucia Troppová – Hudba Ericha Zanna /17/
3. Lukáš Tuzar – Sherlock Holmes a pes baskervilský /21/

DOKUMENT

1. Daniel Dluhý – Stará kniha nehrdzavie /15/
2. Jakub Charvát – Rada nad zlato /16/
3. Adam Černich – O Urbexu v Čechách /18/
4. Jan Bauer – LOO /22/
5. Tomáš Mähring – 1000 mil Aljaškou na kole s Pavlem Richtrem /26/
6. Tereza Chmurová – Concept:me /29/

STUDENTSKÝ FILM

1. Robert Hloz – Lháři /16/
2. Václav Huleš – Táta /29/
3. Radoslav Irša – Operátor /32/
4. Petr Pekař – Polda /46/
5. Tomislav Čečka – 1000 /47/
6. Filip Kilián – Čekárna /57/
7. Thomas Krakora – Zlatá Žíla /62/
8. Thomas Krakora – Poustevník /67/
9. František Vaculík – Mrazení /68/
10. Jiří Šmíd – Vesnice /71/

MLADÁ TVORBA

1. Pavla Vaňková – Restart
2. Ladislav Burgr – Děvčátko se zápalkami
3. Václav Matušinec – Šerm
4. Karolína Ohlídalová – Okamžik štěstí
5. Alena Ščuková – Animé

CENA DIVÁKŮ

1. Robert Hloz – Lháři
2. Daniel Habrda – Ta pravá
3. Václav Huleš – Táta

CENA REALIZAČNÍHO TÝMU

Jan Meisl – za obrovský přínos Festivalu ČERNÁ VĚŽ

PCO - hlídací služba
Budějcká Drbna
Statutární město České Budějovice
Jihočeský kraj
PRAKTIC spol. s r.o.
Tiskárna INPRESS
Nakladatelství Golden Dog
Chytrý kvíz
Kulturne.com
Český rozhlas České Budějovice
UNITEDFILM
Filmdat.cz
Clarion Congress Hotel České Budějovice
Fénix ProDabing
Tento projekt je spolufinancován statutárním městem České Budějovice a je podpořen z rozpočtu Jihočeského kraje.