11.FFČV | 9.-12.11.2023

Biograf Kotva, České Budějovice

Vyhlášení nominací se blíží

Nominace filmů ve všech kategoriích jsou dokončeny. V neděli 24.9. ve 20:00 odhalíme finalisty.

Realizační tým FFČV se sešel v kavárně Biografu Kotva, aby zhlédl všechny letošní přihlášené filmy ve všech soutěžních kategoriích. Již tradiční největší souboj se odehrál v kategorii studentských filmů. “Letos jsme studentské filmy rozdělili na krátké snímky do deseti minut a dlouhé nad deset minut, abychom podpořili přihlašování i začínajících studentů,” připomněl Milan Pleva novinku v soutěži. “Právě u studentských filmů je již tradičně největší diskuze a bohužel pod čarou vždy zůstane několik opravdu zajímavých filmů. A ani letos tomu nebylo jinak,” dodává Milan Pleva.

Tým musel v některých kategoriích sáhnout k rozhodnutí rozšířit počet nominovaných filmů, protože se mu nedařilo po dlouhé diskuzi dospět k výběru. “Měli jsme za úkol vybrat například jen tři animované filmy, ale nebylo to v našich silách, protože nepanovala shoda na třech finalistech. Rozhodli jsme proto nominovat filmy čtyři a nechat finální pořadí rozhodnout naši odbornou porotu.”

Její složení se aktuálně dokončuje a filmy k ní již brzy zamíří. Jasno o vítězích bude na závěrečném večeru v sobotu 11. listopadu, kdy dojde k vyhlášení vítězů a předání skleněných cen.

 

 

Budějcká Drbna
Statutární město České Budějovice
EVENT4ALL
Chytrý kvíz
Český rozhlas České Budějovice
UNITEDFILM
Clarion Congress Hotel České Budějovice
Tento projekt je spolufinancován statutárním městem České Budějovice.