11.FFČV | 9.-12.11.2023

Biograf Kotva, České Budějovice

Vyhlášení nominací se blíží

Nominace filmů ve všech kategoriích jsou dokončeny. V neděli 24.9. ve 20:00 odhalíme finalisty.

Realizační tým FFČV se sešel v kavárně Biografu Kotva, aby zhlédl všechny letošní přihlášené filmy ve všech soutěžních kategoriích. Již tradiční největší souboj se odehrál v kategorii studentských filmů. “Letos jsme studentské filmy rozdělili na krátké snímky do deseti minut a dlouhé nad deset minut, abychom podpořili přihlašování i začínajících studentů,” připomněl Milan Pleva novinku v soutěži. “Právě u studentských filmů je již tradičně největší diskuze a bohužel pod čarou vždy zůstane několik opravdu zajímavých filmů. A ani letos tomu nebylo jinak,” dodává Milan Pleva.

Tým musel v některých kategoriích sáhnout k rozhodnutí rozšířit počet nominovaných filmů, protože se mu nedařilo po dlouhé diskuzi dospět k výběru. “Měli jsme za úkol vybrat například jen tři animované filmy, ale nebylo to v našich silách, protože nepanovala shoda na třech finalistech. Rozhodli jsme proto nominovat filmy čtyři a nechat finální pořadí rozhodnout naši odbornou porotu.”

Její složení se aktuálně dokončuje a filmy k ní již brzy zamíří. Jasno o vítězích bude na závěrečném večeru v sobotu 11. listopadu, kdy dojde k vyhlášení vítězů a předání skleněných cen.

 

 

PCO - hlídací služba
Budějcká Drbna
Statutární město České Budějovice
Jihočeský kraj
PRAKTIC spol. s r.o.
Tiskárna INPRESS
IGY Centrum
Nakladatelství Golden Dog
Chytrý kvíz
Kulturne.com
Český rozhlas České Budějovice
UNITEDFILM
Filmdat.cz
Clarion Congress Hotel České Budějovice
Fénix ProDabing
Tento projekt je spolufinancován statutárním městem České Budějovice a je podpořen z rozpočtu Jihočeského kraje.