11.FFČV | 9.-12.11.2023

Biograf Kotva, České Budějovice

Registrace filmů na 10. ročník jsou otevřeny

Jubilejní 10. ročník bereme vážně a s velkým natěšením. Proto už nyní otevíráme registrace filmů a to až do 31.7.2020. Co je v letos v soutěži nového?

I letos mohou autoři z Česka a Slovenska přihlásit až 4 filmy. Lehkých změn se dočkaly kategorie v hlavní soutěži. Novinkou je společná kategorie pro Amatérské filmy (dříve kategorie Malý film a Velký film). Od roku 2020 tak společně v jedné sekci soutěží filmy od pár vteřin do 45 minut od tvůrců, kteří je natáčejí především pro pobavení své a svého okolí. Bez zásadního technického zázemí a bez jakéhokoli rozpočtu.


Další novinkou pro rok 2020 je kategorie Animovaný film. Ta se do soutěže vrací po několika letech a nabídne prostor animovaným a kresleným filmům a to od libovolných filmařů, amatérů i studentů filmových škol. 


Kategorie Studentský film, Nezávislý film a Dokumentární film zůstávají beze změny. Jen připomene, že kategorie Nezávislý film je určena především pro absolventy filmových škol, amatérské filmy delší než 45 minut a v první řadě pro nezávislé filmaře, jejichž filmy dosahují dramaturgické a technické kvality. Posouzení kvality je zcela na autorovi filmu. 


Ve speciálních ocenění je jedna změna v kategorii Mladá tvorba. Rozhodli jsme se tuto kategorii rozšířit na všechny filmaře, kterým v den zahájení festivalu ještě nebude 18 let. Dříve byla věková hranice 15 let.


Více o soutěži

Budějcká Drbna
Statutární město České Budějovice
EVENT4ALL
Chytrý kvíz
Český rozhlas České Budějovice
UNITEDFILM
Clarion Congress Hotel České Budějovice
Tento projekt je spolufinancován statutárním městem České Budějovice.