10. ročník | 26. - 28. 11. 2020

České Budějovice

Registrace filmů na 10. ročník jsou otevřeny

Jubilejní 10. ročník bereme vážně a s velkým natěšením. Proto už nyní otevíráme registrace filmů a to až do 31.7.2020. Co je v letos v soutěži nového?

I letos mohou autoři z Česka a Slovenska přihlásit až 4 filmy. Lehkých změn se dočkaly kategorie v hlavní soutěži. Novinkou je společná kategorie pro Amatérské filmy (dříve kategorie Malý film a Velký film). Od roku 2020 tak společně v jedné sekci soutěží filmy od pár vteřin do 45 minut od tvůrců, kteří je natáčejí především pro pobavení své a svého okolí. Bez zásadního technického zázemí a bez jakéhokoli rozpočtu.


Další novinkou pro rok 2020 je kategorie Animovaný film. Ta se do soutěže vrací po několika letech a nabídne prostor animovaným a kresleným filmům a to od libovolných filmařů, amatérů i studentů filmových škol. 


Kategorie Studentský film, Nezávislý film a Dokumentární film zůstávají beze změny. Jen připomene, že kategorie Nezávislý film je určena především pro absolventy filmových škol, amatérské filmy delší než 45 minut a v první řadě pro nezávislé filmaře, jejichž filmy dosahují dramaturgické a technické kvality. Posouzení kvality je zcela na autorovi filmu. 


Ve speciálních ocenění je jedna změna v kategorii Mladá tvorba. Rozhodli jsme se tuto kategorii rozšířit na všechny filmaře, kterým v den zahájení festivalu ještě nebude 18 let. Dříve byla věková hranice 15 let.


Více o soutěži

PCO - hlídací služba
Budějcká Drbna
Statutární město České Budějovice
Jihočeský kraj
PRAKTIC spol. s r.o.
Tiskárna INPRESS
IGY Centrum
Nakladatelství Golden Dog
Chytrý kvíz
Kulturne.com
Český rozhlas České Budějovice
UNITEDFILM
Filmdat.cz
Clarion Congress Hotel České Budějovice
Fénix ProDabing
Tento projekt je spolufinancován statutárním městem České Budějovice a je podpořen z rozpočtu Jihočeského kraje.