8. ročník | 23. - 24. 11. 2018

Český rozhlas České Budějovice

Kdo si odnesl sošky 007. Černé věže

Sedmý ročník přinesl sedmi vítězům sedm skleněných sošek. Díky nasazení agenta Jejího Veličenstva Jamese Bonda nepadly do rukou (ne)známého padoucha. 

Závěrečný večer 007. ročníku osobně navštívil James Bond, který během večera navazoval mezinárodní velmi přátelské vztahy. Obzvlášť s moderátorkou Teresou Brannou, herečkou Jihočeského divadla. Našel si ale čas i pro vyhlášení vítěze v kategorii minutka. “Tato kategorie je prý vaší specialitou,” prozradila na úvod Teresa, čímž Jamese na pár vteřin přivedla do rozpaků a dala agentovi 007 jasně najevo, že se nehodlá zařadit do jeho sbírky Bond girls.

Minutka

 

O vítězi v kategorii Minutka rozhodovali členové realizačního týmu. Sošku si odnesl snímek Televize Bohumíra Nováka, jehož filmy se festivalu pravidelně účastní.

Vítěz: Televize – Bohumír Novák

Fotoface_087

 

Malý film

 

V kategorii Malý film bylo nominováno deset filmů. Vítězem se poměrně s přehledem stal snímek Samá kráva, samej vůl od Štěpána Etrycha. Na druhém místě skončily se shodným počtem bodů filmy Running Sushi a Do Černoboru!

Vítězný film vyhlásila Vera Kaplická Yakimova, členka odborné poroty.

Vítěz: Samá kráva, samej vůl – Štěpán Etrych
2. Running Sushi – Štěpán Etrych
2. Do Černoboru! – Philipp Nosák
4. Zloby z rybníka – Miroslav Bula
5. Pověst o Bílé paní – Jan Stěhule

Fotoface_089

 

Velký film

 

Těsně před vyhlášením vítězů v kategorii Velký film byl průběh festivalu znovu ohrožen. Na pódium vnikl padouch, aby se naposledy pokusil ukořistit ceny. “Jde se tudy do knihovny?” reagoval zmateně na dotaz moderátorky, která jej při pokusu o lup přistihla.

„Do prvního ročníku jsem přihlásil film a vy jste mi ho ani nepromítli! Rozhodl jsem se vám pomstít. Celé roky jsem to plánoval,“ odhalil padouch svou motivaci. Poté, co realizační tým jeho snímek s názvem Kocourek na okurkách našel v archivu a plnému sálu promítl, skončil letošní napínavý souboj smírem.

Padouch následně vyhlásil vítěze a předal sošku Simonu Šimanskému, herci z vítězného filmu The Trees Will Remember.

Vítěz: The Trees Will Remember – Ash Sumpter
2. Bez vozíku na střeše Evropy – Filip Janoušek
3. Trojče – Petr Mašín
3. Fotografie – Ondřej Veverka
5. Kyselý dech – Lukáš Bulava

Fotoface_105

 

Nezávislý film

 

Novou kategorií byl Nezávislý film. Vítěze přišel vyhlásit Jakub Masák, generální manažer multikina CineStar. Skleněnou sošku Černé věže předal do rukou Philippu Nosákovi za vítězný film 4000 mil ke štěstí.

Vítěz: 4000 mil ke štěstí – Philipp Nosák
2. Výlet do Paříže – Jiří Diviš
3. Loučení nad ránem – Allan Šubert
4. Truhlář – Robert Janda
4. Žena s klavírem – Josef Svoboda

Fotoface_130

 

Studentský film

 

Vyhlášení vítěze v kategorii Studentský film se neslo opět v duchu neúspěšného pokusu Jamese Bonda o získání pozornosti členky odborné poroty a herečky Jihočeského divadla Kamily Janovičové. “Slečno, co děláte dneska večer?” pokoušel se neotřele agent 007. “Já jsem tady dneska s Tereskou,” zarazila Kamila jeho marné snažení.

„Život je jen náhoda…“ znělo celým sálem, když se poté nechala Kamila od své kolegyně z divadla Teresy vyhecovat ke spontánnímu zpěvu na pódiu. Vítězkou v kategorii Studentský film se stala Tereza Vágnerová s dokumentem Obchodní dům.

Vítěz: Obchodní dům – Tereza Vágnerová
2. Přistoupili? – Tereza Pospíšilová
3. Šest dní – Michaela Poláková
4. Kontra – Radim Svoboda
5. Poslední slova – František Vaculík

Fotoface_147

 

Cena diváků

 

Cenu diváků již tradičně přišel vyhlásit náhodně zvolený divák z publika. Při vyhlašování projevil mladý muž velkou statečnost, neboť musel čelit nejen trémě ale i dotěrným dotazům agenta 007.

Vítěz: Running Sushi – Štěpán Etrych

Fotoface_135

 

Cena realizačního týmu

 

Za dlouholetý přínos Filmovému Festivalu ČERNÁ VĚŽ si ocenění odnesl Luděk Šindelář, člen odborné poroty a herec Divadelního souboru Josefa Kajetána Tyla.

Oceněný: Luděk Šindelář

Fotoface_122

E.ON
WIP Reklama
Chytrý kvíz
Kulturne.com
Český rozhlas České Budějovice
PCO - hlídací služba
GoMobil - Volání bez triků a háčků
UNITEDFILM
Časopis Barbar
PRAKTIC spol. s r.o.
Filmdat.cz
Clarion Congress Hotel České Budějovice
Statutární město České Budějovice
Tiskárna INPRESS
Fénix ProDabing
Budějcká Drbna
Tento projekt je spolufinancován statutárním městem České Budějovice.