9. ročník | 22. - 23. 11. 2019

Český rozhlas České Budějovice

Jan Janout ukáže práci maskéra

Filmoví maskéři jsou nedílnou součástí každého filmu. Podívejte se během sobotního programu, jak taková maska vzniká. Jan Janout z FACE-TO-FACE STUDIO vám to ukáže.

Ukázka práce maskéra bude probíhat v sobotu 23.11. během celého odpoledne v prostorách kavárny Českého rozhlasu, tedy přímo uprostřed dění. Během několika vstupů si představíme, jak maska vzniká.

Úryvek z Filmovinek:

Jak se Jan Janout k této práci vlastně dostal? „Cesta k maskéřině pro mě nebyla vůbec lehká a nikdo neočekával, že se jí budu věnovat,“ začíná vyprávění Jan Janout a dodává: „Měl jsem vůli naučit se něco, co nedělá mnoho lidí.“ Absolvoval dva vizážistické kurzy a vizážistice se také chvíli věnoval, pak si no našli sami maskéři. Po dvou letech s prací u filmu založil firmu FACE-TO-FACE STUDIO. Na svou první masku, která vznikla jako extreme make-up, si pamatuje dosud. „Půl krásná sofistikovaná dívka, půlka byla z chladného kovu,“ vypráví Jan Janout, pro něhož je prý práce radost. „Baví mě si hrát s barvami, zkoušet nové postupy, nové materiály, a co je nejdůležitější, zajímavá témata a projekty,“ vysvětluje.

Celý článek o práci filmového maskéra si budete moci přečíst ve Filmovinkách, které najdete v kavárně Českého rozhlasu během FFČV.

PCO - hlídací služba
Budějcká Drbna
Statutární město České Budějovice
Jihočeský kraj
PRAKTIC spol. s r.o.
Tiskárna INPRESS
IGY Centrum
Nakladatelství Golden Dog
Chytrý kvíz
Kulturne.com
Český rozhlas České Budějovice
UNITEDFILM
Filmdat.cz
Clarion Congress Hotel České Budějovice
Fénix ProDabing
Tento projekt je spolufinancován statutárním městem České Budějovice a je podpořen z rozpočtu Jihočeského kraje.