11.FFČV | 9.-12.11.2023

Biograf Kotva, České Budějovice

Vyhlášení vítězů 2021

Známe vítěze jubilejního 10. ročníku FFČV. Kdo si odnesl sošky Černé věže a komu vítězství jen těsně uniklo? Podívejte se na přehled.

Studentský film


Vítěz: OdkazDaniel Kazankov
Drama, Komedie | 00:21 

Nárazový kapitalizmus v bývalom sovietskom bloku priniesol veľké zmeny v tisíckach životov. Igor je ruský emigrant, ktorý odišiel zo svojej domoviny za lepším životom do Československa. Po rokoch sa ale napriek všetkému cíti byť osamelý a trávi väčšinu času so svojím ovčiakom Sašom. Prečo ho život v novej krajine nenapĺňa?
2. místo: ĎalšiaDominik György
Drama, Psychologický | 00:15 

O mužích, bez mužů.
3. místo: HovorOndřej Burda
Drama, Thriller | 00:18 

Je chladný jarní večer a Tomáš je právě ve městě daleko od svého domova. Telefonuje si s Annou, která mu náhle oznamuje, že před jejich domem stojí podezřelý muž. 

Amatérský film


Vítěz: Poslední ránaMartin Doležal
Drama, Válečný | 00:09 

Strach neodpouští. Na dohled od bojiště raněný voják čelí následkům svých činů. Krátký výpravný film z produkce Taranis Film.
2. místo: KletbaDimitri Kanjuka
Drama, Horor | 00:10 

Psycholog vede jedno z dalších sezení se svým klientem. Tentokrát však ani netuší, jak moc se jeho život změní.
3. místo: KonzervaDaniel Mosiurczák
Drama, Hudební | 00:12

Dva mladí hudebníci zažívají těžké chvíle… Nedávná autonehoda zapříčinila konec kapelového uskupení a především dobrého přátelství. Každý tón je nyní jako vzpomínka. Avšak díky neobvyklé zálibě ve sbírání konzerv a otravně kapajícímu kohoutku přichází na řadu trocha naděje a fantazie. Naposledy se tedy kapela ”sejde” a odehraje svůj koncert.

Nezávislý film


Vítěz: Pa'lanteDavid Van
Drama, Komedie | 00:18 

Šimon zdrcený rozchodem po několika měsících zjistí, že jeho bývalá přítelkyně začala chodit s transsexuálkou. To neunese a při čekání na metro ho napadne způsob, jak se s tím vyrovná.
2. místo: TaškaFilip Volenec
Krimi, Psychologický | 00:06

Psychologické drama s kriminální tématikou vypráví o holce, která je svědkem zločinné činnosti. Příběh podle skutečné události se snaží divákovi přiblížit, co se děje za našimi zády. Zároveň ukazuje odlišné myšlení lidí ve společnosti.
3. místo: Mlýnku, dost!Jiří Česák
Pohádka | 00:15 

Je to už hodně dávno, ale tenhle příběh by vám mohl vyprávět kdekdo. Všechno se to semlelo v jednom zapadákově. Bětka Kliková tenkrát místo borůvek našla starý mlýnek. Nikdo ještě nemohl tušit, co ten krám všechno způsobí.

Dokumentární film


Vítěz: Budu z tvé krásy žít!Tereza Vokatá
Dokumentární | 00:26 

Dokument charakterizující život jednoho malého divadla s originálním přístupem k vyprávění klasických pohádkových příběhů i k životu obecně.
2. místo: Tři MaruškyMarieta Poliaková
Dokumentární | 00:20 

Autorský dokument TŘI MARUŠKY popisuje život uvnitř pěstounské rodiny. Prožijeme s ní šťastné okamžiky příchodu nových členů i šok a smíření se s odloučením obou pěstounských dětí. Film umožňuje divákovi náhled, jak pěstounskou péči vnímá celá rodina díky výpovědím každého člena rodiny. Dokument je o obětavosti, lásce a hledání se.
3. místo: Plout proti prouduMatyáš Lada
Dokumentární | 00:31 

Dokument pojednává o životě sester z řádu sv. Voršily za totality. Vstoupit do řádu bylo jako “plout proti proudu” a přesto se nevzdaly i přes tyto obavy se staly řádovými sestrami a snažily se pomáhat lidem kolem sebe; plnit své poslání. Své zážitky vypráví s. Perpetua, s. Consolata, s. Pavla a s. Nives.

Animovaný film


Vítěz: RobotiOndřej Brýna
Animovaný, Sci-fi | 00:09 

Loutkový animovaný videoklip k písničce “Roboti” plzeňské kapely Garyho Hausbót. Příběh vypráví o Robotovi, který se v rušném městě robotů zamiluje do Robotky. Ve městě, kde je láska zakázaná a vládne zde zlý robotí generál, který se společně se svými duplicitními roboty policisty snaží robota s robotkou chytit a zničit tak jejich lásku.
2. místo: LoutkaOndřej Huba
 Animovaný, Drama | 00:03

Film velmi zlehčeně přibližuje problematiku manipulace.
3. místo: Přes oknoNatálie Šubrtová
Animovaný, Thriller | 00:05

Den… den… a další den.

 

PCO - hlídací služba
Budějcká Drbna
Statutární město České Budějovice
Jihočeský kraj
PRAKTIC spol. s r.o.
Tiskárna INPRESS
IGY Centrum
Nakladatelství Golden Dog
Chytrý kvíz
Kulturne.com
Český rozhlas České Budějovice
UNITEDFILM
Filmdat.cz
Clarion Congress Hotel České Budějovice
Fénix ProDabing
Tento projekt je spolufinancován statutárním městem České Budějovice a je podpořen z rozpočtu Jihočeského kraje.