10. ročník | 26. - 28. 11. 2020

České Budějovice

Vyhlášení vítězů 2014

V letošním roce se přihlásilo celkem 123 amatérských a studentských filmů. Konkurence tak byla opravdu obrovská a ne každý se mohl probojovat až do nominací. Už to byl velký úspěch. Ale jen osm nejlepších si z Českých Budějovic mohlo odvést symbolickou sošku Černé věže. Podívejte se na celkové pořadí nominovaných filmů.

MALÝ FILM

1. MÍSTO

PříBěh

Jenda Mikšík
06:58, romantický, ČR

Krátký a humorně laděný romantický film o tom, jak složitá je cesta za pravou láskou a jak mladík ke stánku přiběh.

2. MÍSTO

Memories Photographer

Ondřej Kymla
05:35, životopis, ČR

Fotograf jednou na své obvyklé vycházce potká kolemjdoucího, který ho upozorní na to, že má krytku na objektivu. Fotograf si toho nikdy nevšiml, protože své fotky neviděl ani tak na papíře, jako spíše ve své mysli.

3. MÍSTO

Ach ty můj strážný anděli

Roman Němec
08:27, drama, ČR

Někdy zapomínáme, že naše trable nemusejí být vždycky ty nejdramatičtější, naše přání ta nejdůležitější a neúspěchy nejtragičtější. Je dobré mít anděla, co nám to občas připomene.

4. MÍSTO

Navždy spolu

Štěpán Etrych
06:19, drama, ČR

Jan Oracular to má docela na háku: dokáže totiž odhadnout blízkou budoucnost, takže vidí, že už brzy v jeho náročí spočine milovaná dívka Jana… Jenže jeho vize se pokaždé nemusejí úplně potkat s realitou.

5. MÍSTO

Příběhy z kostek

Pavel Tatíček
05:50, reklama, ČR

Láska, magie, pivo, deskovky, nerozhodnost, zlobivá vnoučata, časoprostorová smyčka. Kolikrát v životě jste si už posteskli, že neexistuje film, který by stmeloval všechna tato témata dohromady? Dál nelkejte – Příběhy z kostek prosbu Vašeho srdce vyslyšeli!

6. – 8. MÍSTO

Den svatého Valentýna

Luděk Brhel
01:47, komedie, ČR

Den svatého Valentýna je zase tady. Den plný srdíček, růžiček, medvídků a sladkých polibků, kdy lidé dávají svým nejbližším a těm které mají rádi, různé dárky, aby jím ukázaly, jak moc je mají rádi. Ne vždy, to tak musí být. Dobře si rozmyslete, komu darujete své srdce.

Call of Duty: Ghosts

Jiří Klemenc
06:30, akční, ČR

Krátký snímek na motivy počítačové hry Call of Duty: Ghosts. Stejně jako ve hře, celý snímek je natočen z pohledu first person. Tři ghosti mají za úkol získat harddisk ze staré základny, která patří Rusům. Podaří se jim to?

Godot nepřijel…

Tomáš Krauz
03:51, komedie, ČR

Krátký film skupiny BlueWords film o věčném čekání, film je jakousi parafrází na absurdní drama Čekání na Godota.

9. – 10. MÍSTO

Multitasking

Martin Bohadlo
07:57, komedie, ČR

Multitasking – několikero procesů běžících současně, tedy více otevřených aplikací v jednu chvíli. Mezi aplikacemi, které běží na pozadí se můžete libovolně přepínat a vždy je najdete tak, jak jste je opustili.

Rande k nepřežití

Štěpán Etrych
06:41, komedi, ČR

Příběh personální stylistky Daniely, která je sice úspěšná ve své práci, ale vůbec se jí nedaří ve vztazích. Co rande, to fiasko. Existuje vůbec způsob, jak se s tím vyrovnat?

VELKÝ FILM

1. MÍSTO

Z nás jeden, jeden z nás

Stanislav Griguš
20:00, romantický/mysteriózní, Slovensko

Napohľad bezvýznamné stretnutie na prechode pre chodcov spečatilo ich osud. Nela a Alex sú mŕtvi, no dostali šancu. Pre jedného. Na týždeň sa ich životy spojili, aby sa dohodli, ktorému z nich bude život prinavrátený.

2. MÍSTO

Hodinový manžel

František Vaculík
13:40, horor/komedie, ČR

Student si chce přivydělávat jako hodinový manžel. Na drobné kutilské práci pro osamělé ženy nevidí nic špatného. Jenomže dveře mu otevře atraktivní znuděná dáma, která chce víc, než jen opravit pár spotřebičů a přitáhnout povolené šroubky. Bezbranný mladík nemá šanci se ubránit a z bytu není cesty ven.

3. MÍSTO

The Blaster

Robert Vrba
32:00, komedie, ČR

Johnnymu Blasterovi unesli holku…a to neměli dělat! Prsty v tom má jeho bývalý parťák August Verner, který hodlá svého soka vyhodit do povětří. Netuší však, že když si Johnny sežene parťáka a spoustu munice, vypukne peklo na zemi! Video-béčková pocta akčním nářezům z 80. let.

4. MÍSTO

Lhostejnost

Martin Wenzel
11:00, drama, ČR

Film natočený na motivy skutečné události, která se udála koncem roku 2013 v Liberci, kdy na náměstí v centru města zkolabovala žena. Díky lhostejnosti kolemjdoucích zůstala přes 15 minut bez pomoci.

5. MÍSTO

Suicide Helpline

Marek Vohryzka
16:40, komedie, ČR

“Linka pro sebevrahy. Rychle, kvalitě, bezbolestně.” Film o agentuře, která radí lidem, jak si počínat při odchodu z tohoto světa.

6. MÍSTO

Trýzeň

Jakub Sládek
17:51, černá komedie, ČR

Umělec posedlý dokonalostí barokních mistrů nachází inspiraci uvnitř Carravagiových pláten. Nachází dívku, ve které vidí svoji Artemisiu Gentileschi, jež v něm znovu podnítí touhu tvořit. Sebejistě instruuje svoji modelku. Avšak jeho umělecké ambice se stávají zvrácenými tužbami po absolutní dokonalosti skrze utrpení.

STUDENTSKÝ FILM

1. MÍSTO

Večný život, večná mladosť

Daniel Dluhý
24:12, balada, Slovensko

Drevorubač Jaš je jednoduchý človek. Do jeho života však vstúpi magická bytosť – záhadná boginka, víla žijúca vo vodách jazera v spišskom Zamagurí. Poverčiví dedinčania o nej odpradávna počúvajú strašidelné povesti. Jaš si však boginku privedie domov. Film podľa goralskej rozprávky Viktora Majerika a Petra Glocka.

2. MÍSTO

Podoba lásky

Matěj Balcar
23:00, komedie/drama, ČR

Oskar a Marie Schillerovi spolu žijí už víc jak třicet let. Jejich fungující manželství však zničehonic naruší dvě nečekané události, které do příběhu vtáhnou i rodinného sluhu, starého mládence Kamila. Ten se, jakožto hlavní pozorovatel dění v rodině nechtěně dostává do úlohy prostředníka, který ví vše a zároveň nic.

3. MÍSTO

Černobílý svět

Tomáš Lyga
25:18, drama, ČR

Malíř Gregor je natolik zaujat svou prací, že se přestane věnovat své přítelkyni Lídě. Ta ho ve vzteku opustí v době, kdy Gregor podvědomě ztratí barevné cítění a je tím naprosto posedlý. Odkázán sám na sebe bez možnosti tvořit se Gregor opět snaží nalézt barvy ve svém životě.

4. MÍSTO

Poslední odměna

Ladislav Plecitý
35:57, fantasy, ČR

Filmová adaptace stejnojmenné povídky slavného spisovatele Terryho Pratchetta, která jako absolventský film studentů Filmové akademie Miroslava Ondříčka v Písku vznikla v roce 2013 pod režijní taktovkou Ladislava Plecitého.

5. MÍSTO

Žena, bůh a pomeranče

Kristian Hrušovský
20:11, drama, ČR

Karolína pracuje jako prodavačka v supermarketu. Práce jí nebaví a vše jí navíc ztěžuje její netaktní šéf. Když jede po noční směně domů, připlete se do nepříjemeného incidentu. Není schopná tomu zabránit a propadne v zoufalost. Však vzápětí potká zvláštního muže, který až pobaveným úsměvem tvrdí, že vše je v nejlepším pořádku.

6. MÍSTO

Quickload

Petr Pekař
24:48, komedie, ČR

Na některé otázky ženských se prostě nedá odpovědět, leda že byste měli stroj času. Co když ale ani stroj času nestačí?

ANIMOVANÝ FILM

1. MÍSTO

Kuchyňské pohádky

Vojtěch Domlátil
07:25, pro děti, ČR

Kuchyně jedné zapomětlivé babičky ožívá, aniž by ona o tom měla ponětí. Slánka, Cukřenka a další pomocníci vyráží napravit to, co babička nechtěně pokazila. Přemoudřelý Slánka vede každou záchrannou akci, on přeci ví nejlépe, jak každé jídlo správně doladit. Pohodář Cukřenka mu svou bezstarostností a radostí leckdy kazí morálku.

2. MÍSTO

Nekonečný

Zdeněk Stuchlík
12:24, sci-fi, ČR

Jonáš Samuel je člověk žijící ve stereotypu. Záhy však zjistí, že pohodlí jeho domova je křehčí, než si kdy uvědomil, a jen nesnadno se mu vzdává věcí, které ho vždy pouze otravovaly. Tento 3D animovaný film divákům předkládá trochu netradiční pohled na svět nejen pomocí výrazné stylizace.

3. MÍSTO

Patálie kocourka Ojocha

Jakub Špiřík
05:18, komedie, ČR

Animovaná kreslená komedie o kocourkovi, který má rád svůj klid. Vzniklo jako školní dílo pro předmět PV113 Produkce audiovizuálního díla na Fakultě informatiky Masarykovy univerzity v Brně.

DOKUMENT

1. MÍSTO

Točíme movie, vole!

Tomislav Čečka
22:05, interview, ČR

V roce 2010 strávili dva mladí studenti audiovize, z Univerzity Tomáše Bati, dva týdny v New Yorku. Během nich se snažili zachytit pohled na studium filmařiny u místních studentů a profesorů. Po čtyřech letech byl dokončen autorský dokument Točíme movie, vole!, který je od určen od milovníků filmů pro všechny milovníků.

2. MÍSTO

Roztáhni křídla

Jakub Charvát
15:22, sportovní, ČR

Jakub a Míša jsou dva mladí úspěšní sportovci, nacházející se na křižovatce svého života.
Kam se vydají dál? Překonají své psychické a fyzické limity? Roztáhnou křídla?

3. MÍSTO

Chinaski – 20 let v síti

Radim Střelka
24:02, hudební, ČR

Kapela Chinaski slaví letos 20.výročí své existence. Pojďte si s námi připomenout jejich historii a nakouknout za oponu příprav mega koncertu v 02 aréně.

4. MÍSTO

Život pod duhou

Ladislav Plecitý
13:47, sociální, ČR

Dokumentární snímek o životě ve stacionáři pro postižené děti Duha v Písku.

DĚTSKÁ TVORBA

 

Vycpaná duše

Jan-Karel Pavlík
11:32, drama, ČR

Krátký film o touze po vysvobození a o hledání kousků jedné duše, která se rozdělila do různých podob a forem.

TÉMA ROČNÍKU

Věž

Aleš Doležal
14:11, sci-fi, ČR

Veřejností i médii zmítá nález brutálně zabitých lidí. Když ani po třech dnech není nalezena žádná stopa po pachateli, rozhodnou se bezpečnostní složky použít nové zařízení, které by mohlo vraha brzy odhalit.

CENA DIVÁKŮ

 

The Blaster

Robert Vrba
32:00, komedie, ČR

Johnnymu Blasterovi unesli holku…a to neměli dělat! Prsty v tom má jeho bývalý parťák August Verner, který hodlá svého soka vyhodit do povětří. Netuší však, že když si Johnny sežene parťáka a spoustu munice, vypukne peklo na zemi! Video-béčková pocta akčním nářezům z 80. let

 

PCO - hlídací služba
Budějcká Drbna
Statutární město České Budějovice
Jihočeský kraj
PRAKTIC spol. s r.o.
Tiskárna INPRESS
IGY Centrum
Nakladatelství Golden Dog
Chytrý kvíz
Kulturne.com
Český rozhlas České Budějovice
UNITEDFILM
Filmdat.cz
Clarion Congress Hotel České Budějovice
Fénix ProDabing
Tento projekt je spolufinancován statutárním městem České Budějovice a je podpořen z rozpočtu Jihočeského kraje.