11.FFČV | 9.-12.11.2023

Biograf Kotva, České Budějovice

Vybíráme ze 167 filmů

Celkem 167 filmů registrovali filmaři do jubilejního 10. ročníku FFČV. Devět členů realizačního týmu právě nyní všechny filmy hodnotí a rozhoduje o nominacích.

Přestože covidová situace vrhá na termín konání jubilejního ročníku stále temnější stín, realizační tým FFČV nemešká a během posledních týdnů hodnotí všechny registrované filmy. Snímky mají dohromady čtyřicet hodin a čtyřicet dva minut, tedy průměrná stopáž jednoho filmu je patnáct minut.

Nejvíce filmů se již tradičně přihlásilo do kategorie studentských filmů. Shodně má ale i kategorie amatérských hraných filmů, která vznikla sloučením původních kategorií malý amatérský film a velký amatérský film. Podívejte se, kolik filmů bojuje o nominaci v jednotlivých soutěžních kategoriích:

  • Studentský hraný film: 53 / nominováno bude: 10
  • Amatérský hraný film: 53 / nominováno bude: 10
  • Dokumentární film: 36 / nominováno bude: 5
  • Animovaný film: 13 / nominováno bude: 5
  • Nezávislý hraný film: 12 / nominováno bude: 5

Diváci se mohou těšit na třicet pět nominovaných filmů, které budou rozděleny do různých promítacích pásem. Jakmile budou nominace uzavřeny, poputují nominované filmy k odborné porotě, která rozhodne o jednotlivých vítězích.

O nominovaných filmech budeme informovat například na Facebooku nebo Instagramu, kde nás můžete průběžně sledovat. Kompletní přehled všech registrovaných filmů můžete najít v sekci Pro autory.

PCO - hlídací služba
Budějcká Drbna
Statutární město České Budějovice
Jihočeský kraj
PRAKTIC spol. s r.o.
Tiskárna INPRESS
IGY Centrum
Nakladatelství Golden Dog
Chytrý kvíz
Kulturne.com
Český rozhlas České Budějovice
UNITEDFILM
Filmdat.cz
Clarion Congress Hotel České Budějovice
Fénix ProDabing
Tento projekt je spolufinancován statutárním městem České Budějovice a je podpořen z rozpočtu Jihočeského kraje.