11.FFČV | 9.-12.11.2023

Biograf Kotva, České Budějovice

Vybíráme ze 167 filmů

Celkem 167 filmů registrovali filmaři do jubilejního 10. ročníku FFČV. Devět členů realizačního týmu právě nyní všechny filmy hodnotí a rozhoduje o nominacích.

Přestože covidová situace vrhá na termín konání jubilejního ročníku stále temnější stín, realizační tým FFČV nemešká a během posledních týdnů hodnotí všechny registrované filmy. Snímky mají dohromady čtyřicet hodin a čtyřicet dva minut, tedy průměrná stopáž jednoho filmu je patnáct minut.

Nejvíce filmů se již tradičně přihlásilo do kategorie studentských filmů. Shodně má ale i kategorie amatérských hraných filmů, která vznikla sloučením původních kategorií malý amatérský film a velký amatérský film. Podívejte se, kolik filmů bojuje o nominaci v jednotlivých soutěžních kategoriích:

  • Studentský hraný film: 53 / nominováno bude: 10
  • Amatérský hraný film: 53 / nominováno bude: 10
  • Dokumentární film: 36 / nominováno bude: 5
  • Animovaný film: 13 / nominováno bude: 5
  • Nezávislý hraný film: 12 / nominováno bude: 5

Diváci se mohou těšit na třicet pět nominovaných filmů, které budou rozděleny do různých promítacích pásem. Jakmile budou nominace uzavřeny, poputují nominované filmy k odborné porotě, která rozhodne o jednotlivých vítězích.

O nominovaných filmech budeme informovat například na Facebooku nebo Instagramu, kde nás můžete průběžně sledovat. Kompletní přehled všech registrovaných filmů můžete najít v sekci Pro autory.

Budějcká Drbna
Statutární město České Budějovice
EVENT4ALL
Chytrý kvíz
Český rozhlas České Budějovice
UNITEDFILM
Clarion Congress Hotel České Budějovice
Tento projekt je spolufinancován statutárním městem České Budějovice.