8. ročník | 23. - 24. 11. 2018

Český rozhlas České Budějovice

V Budějovicích byly nalezeny stopy superhrdinů

V oblasti mezi nákupním centrem IGY a parkem Na Sadech byly nalezeny různé stopy, které zde pravděpodobně zanechali superhrdinové.

Podle očitých svědků se jednalo o více jedinců s abnormální fyzickou silou a možná i nadpřirozenými schopnostmi. „Snažili se s něčím bojovat, nebo něco ochránit, nevím, byla tma,“ říká žena, která šla v noci parkem Na Sadech a potyčku zahlédla. „Jeden z nich vypadal jako obr a byl celej zelenej. Další byl naopak červenej a vystřeloval nějaký pavučiny,“ doplnila žena.

Nesporně rušná noc poznamenala řadu míst, jež jsou nyní z důvodu vyšetřování ohraničena speciální páskou. V blízkosti centra najdete obří pavučinu, stopy drápů, půlmetrový otisk chodidla v zemi, utrženou mechanickou ruku a přímo v IGY Centru vejce neznámého biologického původu.

Na každém z míst se nachází nápis #budtehrdiny.

Jedná se o oficiální hashtag 8. ročníku Filmového Festivalu ČERNÁ VĚŽ. Po předešlém sedmém ročníku, který odkazoval na kultovní bondovky a Agenta 007, se do tématu ročníku opět promítne číslice. Letošní osmý ročník bude nekonečný ∞.

Z nekonečného Vesmíru na začátku prosince loňského roku přilétla totiž hrozba. A to v podobě meteoritu, který spadl přímo do Českých Budějovic za sídliště Máj. Jedná se o mocný artefakt, Kámen Nekonečna, jenž s sebou přináší zlo.

Událost byla zmapována ve videu zveřejněném na Facebooku.

„Pád Kamene Nekonečna do našeho města není náhoda. Dobro vždy přitahovalo zlo a zlo naopak dobro. Jde o nekonečnou snahu o udržení vesmírné rovnováhy. Proto si myslíme, že se v Budějcích ukrývají hrdinové na odpočinku. A dnešní noci museli zasáhnout,“ říká Milan Pleva, ředitel FFČV.

Stopy po sobě zanechali Spiderman, Hulk, Wolverine a Terminátor. Přímo v IGY Centru bylo objeveno vejce Vetřelce, se kterým se hrdinové očividně utkali.

A rozhodně se nejednalo o střet poslední. Temnota ze všech koutů galaxie se blíží! Odvěký a nekonečný souboj mezi dobrem a zlem vyvrcholí na konci listopadu. Ruku k dílu musíme přiložit i my, obyvatelé Českých Budějovic. Buďte hrdiny…

Sledujte hashtag #budtehrdiny a připojte se k události na Facebooku!

E.ON
WIP Reklama
Chytrý kvíz
Kulturne.com
Český rozhlas České Budějovice
PCO - hlídací služba
GoMobil - Volání bez triků a háčků
UNITEDFILM
Časopis Barbar
PRAKTIC spol. s r.o.
Filmdat.cz
Clarion Congress Hotel České Budějovice
Statutární město České Budějovice
Tiskárna INPRESS
Fénix ProDabing
Budějcká Drbna
Tento projekt je spolufinancován statutárním městem České Budějovice.