11.FFČV | 9.-12.11.2023

Biograf Kotva, České Budějovice

PROGRAM: Filmy, dabing, virtuální realita

Začínáme! Zažijete virtuální realitu s Tomem Cruisem, nadabujete si Hana Sola a Princeznu Leiu nebo si zahrajete karetní hru Sabacc.

Filmový festival ČERNÁ VĚŽ otevře koncert filmové hudby, a to ve čtvrtek 22. listopadu od 19 hodin v budově E.ONu. Jihočeský symfonický bigband spolu se speciálním hostem, jímž je hudební skupina K. R. B., skládající se z žáků, klientů a zaměstnanců Centra ARPIDA, zahraje slavné filmové melodie.

Filmová podívaná vás čeká hned následující den, tedy v pátek, a to od 16 h v Českém rozhlase České Budějovice. Promítací pásma nabídnou dramata, odlehčené filmy i horory. Na festival se letos přihlásilo 143 snímků. „Je to od 12 více, než loni,“ chválí si ředitel festivalu Milan Pleva. Do nominací se jich probojovalo 36. Kdo si odnese skleněnou sošku Černé věže českobudějovického sochaře Petra Janského, se filmaři dozví až na místě.

V sobotu 24. listopadu kromě dramat a odlehčených filmů uvidíte i dokumenty. Doprovodný program nabídne workshop Na zkoušku dabérem. Pod vedením dabérů Petra a Patrika z Fénix ProDabing propůjčíte svůj hlas Hanu Solovi nebo Princezně Leie. Vůbec poprvé festival nabízí workshop virtuální reality. „Ta se pomalu ale jistě čím dál víc dostává i do filmů,“ vysvětluje ředitel festivalu zábavu, která vás přenese z festivalu například do filmu Mission Impossible.

Novinkou festivalu jsou také dvě dvoudenní výstavy. Jakub Jelínek pořadatelům zapůjčil na oba dva dny masky a modely postaviček ze sci-fi snímků. „Helma byla vytištěna materiálem PLA a tiskne se průměrně 4 dny, záleží na nastavení a hlavně na složitosti modelu,“ vysvětluje tvůrce nad jedním z exponátů. V prostoru festivalu si prohlédnete také pět vizualizací města laděné tematicky do sci-fi od designera Martina Hrabánka. „Vždycky mě zajímalo, jak by vypadaly Budějovice ve sci-fi filmu,“ uvažuje Milan Pleva.

Při závěrečném večeru také veřejnost poprvé zhlédne sci-fi fan film, který natáčel realizační tým FFČV, a poslechne si několik filmových sci-fi melodií ve speciální klavírní úpravě v podání Tomáše Lísala. Symbolickým vstupným, 80 korunami, přispějete na charitativní účely. „Od prvního ročníku pomáháme dětem s postižením z Centra Bazalka,“ vypráví ředitel festivalu Milan Pleva. Za utržené peníze získají speciálních vzdělávacích pomůcek tentokrát klienti s autismem. Vstupenky budou v prodeji na místě.

Program:

 

Čtvrtek 22. listopadu

19 h – Koncert filmové hudby a zahájení 8. FFČV

Pátek 23. listopadu

16.00 – 17.45 h – Promítací pásmo 1 – Filmový mix
18 – 19.15 h – Promítací pásmo 2 – Drama
19 – 21 h – Chytrý kvíz: filmový speciál
19.45 – 21.15 h – Promítací pásmo 3 – Odlehčené filmy
21.30 – 23 h – Promítací pásmo 4 – Horory / Krváky / Mysteriózní

Sobota 24. Listopadu

13.30 – 14.45 h – Promítací pásmo 5 – Drama
15 – 17 h – Promítací pásmo 6 – Dokumenty
15.00 – 20 h – Workshop Na zkoušku dabérem
15.00 – 20 h – Workshop Virtuální realita
17.30 – 19 h – Promítací pásmo 7 – Odlehčené filmy
20 – 22 h – Předávání cen a promítání sci-fi fan filmu

Informace o vstupenkách zde

PCO - hlídací služba
Budějcká Drbna
Statutární město České Budějovice
Jihočeský kraj
PRAKTIC spol. s r.o.
Tiskárna INPRESS
IGY Centrum
Nakladatelství Golden Dog
Chytrý kvíz
Kulturne.com
Český rozhlas České Budějovice
UNITEDFILM
Filmdat.cz
Clarion Congress Hotel České Budějovice
Fénix ProDabing
Tento projekt je spolufinancován statutárním městem České Budějovice a je podpořen z rozpočtu Jihočeského kraje.