11.FFČV | 9.-12.11.2023

Biograf Kotva, České Budějovice

Prohlížíte si program již uplynulého 10. ročníku, následující ročník teprve chystáme a program zveřejníme na přelomu října/listopadu 2023.

Tři dny, projekce, workshopy, diskuze, koncerty a zábava


🏛️ Spolkový a kulturní dům Slavie – Jirsíkova 243, 370 01 České Budějovice (mapa)
🎫 Vstupné: 100 Kč – zaplacením vstupného můžete navštívit libovolný čtvrteční program
💳 Předprodej: Již brzy zde a prodej i na místě
🕑 Vstup: Od 16:30

   17:00 – 18:30 | Promítací pásmo #1

🚪 Místnost: Hlavní sál

Po česku v MoldavskuRadek Vitešník
Dokumentární film | Dobrodružný, Dokumentární | 00:29

Na týdenním “soustředění” v Moldavsku jsme zavítali do české vesničky Holuboje, do opuštěného atomového krytu, nebo také do Podněstří – autonomní republiky přezdívané skanzen komunismu. Vyzpovídali jsme pár místních, ochutnali domácí víno a postupně odkryli krásu jedné z nejméně navštěvovaných zemí v Evropě.
O úplňkuJan Špaňko
Amatérský hraný film | Akční, Komedie | 00:15

Krátký film o tom jak jedno specifické místo může propojit osudy několika lidí, kteří na něj přijedou každý s vlastním úmyslem.
TaškaFilip Volenec
Nezávislý hraný film | Krimi, Psychologický | 00:06

Psychologické drama s kriminální tématikou vypráví o holce, která je svědkem zločinné činnosti. Příběh podle skutečné události se snaží divákovi přiblížit, co se děje za našimi zády. Zároveň ukazuje odlišné myšlení lidí ve společnosti.
Přes oknoNatálie Šubrtová
Animovaný film | Animovaný, Thriller | 00:05

Den… den… a další den.
PomerančJan Daniel
Studentský hraný film | Drama, Romantický | 00:15 

Příběh mladého vesnického prodavače ovoce, který se zamiluje do zelinářky. Hlavní překážkou mu je ale on samotný a jeho vnější i vnitřní problém s mírnou nadváhou. Film se naivním způsobem zabývá přijetím sebe sama – sebedůvěrou a uvolněním.

   17:30 – 19:30 | Workshop: Večerní herecká škola

Chcete nahlédnout pod pokličku herecké profese? Zajímá vás, jak se herec vypořádává s jevištěm a jak s kamerou? Během kurzu si budete moci obojí vyzkoušet na vlastní kůži. Poznejte rozdíl ve zpracování lásky Romea a Julie ve filmu Zamilovaný Shakespeare pro film a pro divadlo pod vedením Jiřího Untermüllera.

🚪 Místnost: Velká klubovna
🎫 Vstupné: Zdarma = pouze workshop nebo 100 Kč = celodenní vstupné na veškerý čtvrteční program včetně workshopu
💳 Předprodej: Již brzy zde a prodej i na místě
👨‍👩‍👧‍👦 Kapacita: 12 osob
Nutná registrace: https://bit.ly/ffcv-herecka-skola
⌛ Délka:
2 h

JIŘÍ UNTERMÜLLER
Herec, režisér, scénárista

Jiří Untermüller absolvoval hudebně-dramatické oddělení Pražské konzervatoře v roce 1978. Prošel mnoha divadly a ztvárnil nespočet činoherních i muzikálových rolí. Dnes je členem činoherního souboru Jihočeského divadla, kde jej měli diváci možnost vidět celkem ve dvaceti sedmi titulech.


   19:00 – 21:30 | Chytrý kvíz – filmový speciál

Filmový kvíz zaměřený na filmové muzikály, filmy, televizi a kulturu. Sestavte vlastní tým o 4 až 8 členech a přijďte si otestovat své znalosti ze světa filmů, seriálů a kultury pod vedením Michala Nárovce.

🚪 Místnost: Music Club Slavia
🎫 Vstupné: 100 Kč = celodenní vstupné na veškerý čtvrteční program včetně Chytrého kvízu
💳 Platba: pouze na místě
👨‍👩‍👧‍👦 Kapacita: 8 týmů – minimálně 4 a maximálně 8 členů v týmu
Nutná registrace: V události na Facebooku – www.facebook.com/events/249205957141840
⌛ Délka: 2,5 h

MICHAL NÁROVEC
Moderátor

Michal se moderování Chytrého kvízu věnuje už 6 let. Pomáhal rozjíždět kvízování v jižních Čechách a kromě Českých Budějovic moderoval třeba i ve Strakonicích. V minulosti působil také jako tvůrce a editor kvízových otázek. V současné době ho můžete vídat každou středu v budějovické restauraci Beseda, kde pravidelně baví sál plný kvízových nadšenců.


   19:30 – 20:00 | Diskuze: Moje celovečerní poprvé s Janem Haluzou

Režisér Jan Haluza se poprvé na FFČV objevil již v roce 2011 a hned získal ocenění poroty. To zopakoval i v roce 2012 a 2013 a stal se tak jedním z nejúspěšnějších filmových tvůrců v historii festivalu. Nedávno se mu podařil úspěšně dokončit a uvést v kinech jeho první celovečerní film Deníček moderního fotra. Poslechněte si jeho inspirativní příběh, jak trnitá byla jeho cesta a možná i nějaké zákulisní informace z natáčení.

🚪 Místnost: Hlavní sál
🎫 Vstupné: 100 Kč = celodenní vstupné na veškerý čtvrteční programu
💳 Předprodej:
Již brzy zde a prodej i na místě
⌛ Délka: 30 min.

JAN HALUZA
Režisér

Jednou mi kdosi říkal, že nechápe, proč někdo věnuje tolik energie a času do výroby amatérského filmu – tedy filmu, který se uplácá na koleni, hrají v něm kamarádi, a možností promítnout ho divákům je minimum. Asi jsem sám úplně nevěděl, ale prostě jsem si nemohl pomoct a točil třeba i čtyři amatéráky ročně. A právě díky akcím, jako je Festival Černá věž, jsem se setkal krom cenné zpětné vazby i s důležitými lidmi z oboru, s jejichž pomocí jsem se přes různé “podržtaškoidní” pozice u filmu dopracoval až na post režiséra celovečerního filmu Deníček moderního fotra.


   20:00 – 22:00 | Film: Deníček moderního fotra

Někdy vás život náhodně dostane do situace, kterou nečekáte, ale musíte se s ní vyrovnat jako chlap! Nataša a Dominik se neplánovaně stanou rodiči. Nataša, úspěšná designérka hraček pro děti, dokáže rodinu lépe finančně zabezpečit, a tak se dohodnou, že hlavní část péče o novorozence převezme jako otec na mateřské dovolené Dominik. Ten přistupuje k úkolu s poněkud naivní představou, že mu poskytne dostatek času napsat konečně knihu, kterou dlouho plánuje. Chyba lávky! Dominik musí vynaložit veškerou vynalézavost, aby během prvního roku vůbec zvládnul péči o malého Čeňka, z níž se chvílemi stává boj o přežití. Díky soužití s malým človíčkem však také objeví, kolik podob může mít láska.

Hrají: Jiří Mádl, Tereza Ramba, Lukáš Hejlík, Pavla Tomicová, Ondřej Malý, Roman Zach, Lucie Benešová, Ivan Lupták Vašek, Lucie Polišenská, Andrea Hoffmannová, Robert Jašków

Film osobně uvede jeho režisér Jan Haluza v rámci talkshow Moje celovečerní poprvé od 19:30 a po filmu bude také odpovídat na případné dotazy diváků.


🚪 Místnost: Hlavní sál
🎫 Vstupné:
100 Kč = celodenní vstupné na veškerý čtvrteční programu
💳 Předprodej:
Již brzy zde a prodej i na místě
⌛ Délka:
1,5 h


   22:00 – 00:00 | Welcome párty a DJ Dave Pouštěč

🚪 Místnost: Hlavní sál
🎫 Vstupné:
100 Kč = celodenní vstupné na veškerý čtvrteční programu
💳 Předprodej:
Již brzy zde a prodej i na místě
⌛ Délka:
2 h

Po filmu Deníček moderního fotra od 20:00 rozhodně nemusíte utíkat domů. Na scénu vpluje DJ Dave Pouštěč a rozvlní až do půlnoci vaše boky.


🏛️ Spolkový a kulturní dům Slavie – Jirsíkova 243, 370 01 České Budějovice (mapa)
🎫 Vstupné: 100 Kč – zaplacením vstupného můžete navštívit libovolný čtvrteční program
💳 Předprodej: Již brzy zde a prodej i na místě
🕑 Vstup: Od 14:30

   15:00 – 16:30 | Promítací pásmo #2

🚪 Místnost: Hlavní sál

Stay in alive?Matyáš Lada
Amatérský hraný film | Hudební | 00:05

Záchrana života v rytmu nejznámnější písničky od skupiny Bee Gees. Připravte se! Jdeme zachraňovat!
Plout proti prouduMatyáš Lada
Dokumentární film | Dokumentární | 00:31 

Dokument pojednává o životě sester z řádu sv. Voršily za totality. Vstoupit do řádu bylo jako “plout proti proudu” a přesto se nevzdaly i přes tyto obavy se staly řádovými sestrami a snažily se pomáhat lidem kolem sebe; plnit své poslání. Své zážitky vypráví s. Perpetua, s. Consolata, s. Pavla a s. Nives.
LoutkaOndřej Huba
Animovaný film | Animovaný, Drama | 00:03

Film velmi zlehčeně přibližuje problematiku manipulace.
KonzervaDaniel Mosiurczák
Amatérský hraný film | Drama, Hudební | 00:12

Dva mladí hudebníci zažívají těžké chvíle… Nedávná autonehoda zapříčinila konec kapelového uskupení a především dobrého přátelství. Každý tón je nyní jako vzpomínka. Avšak díky neobvyklé zálibě ve sbírání konzerv a otravně kapajícímu kohoutku přichází na řadu trocha naděje a fantazie. Naposledy se tedy kapela ”sejde” a odehraje svůj koncert.
Klub smíchuJindřich Vosecký
Studentský hraný film | Horor, Mysteriózní | 00:20 

Společnost se stabilizovala. Podařilo se vymýtit většinu nemocí, chudobu a nezaměstnanost. Lidé mohli být konečně šťastni a přesto nebyli. Zničehonic se začala zemí šířit vlna sebevražd. Nadějný vědec Enriko využije situace a založí tzv. „Klub smíchu“. Laura se rozhodne do institutu přihlásit s nadějí, že se znovu naučí radovat ze života.

   16:00 – 21:00 | Virtuální realita s Virtual Lab

Víte, jaké to je ocitnout se na horské dráze, i když jste reálně uprostřed místnosti? Nebo jaké to je překonat vlastní strach a skočit z mrakodrapu? Virtuální realita vám ukáže možnou budoucnost video a filmové tvorby, která vás vtáhne do jiného světa.

🚪 Místnost: Velká klubovna
🎫 Vstupné: 100 Kč = celodenní vstupné na veškerý čtvrteční program
💳 Předprodej: Již brzy zde a prodej i na místě
⌛ Délka:
5 min. / osobu

VIRTUAL LAB

Technologická firma s dlouholetou zkušeností. Světem moderních technologií – virtuální a rozšířené reality – provádíme klienty tak, aby jejich využití dávalo smysl. Vyvíjíme praktická řešení, která našim klientům šetří čas, zvyšují zisky a usnadňují práci.


   16:00 – 21:00 | Ukázky práce filmového maskéra

Filmový maskér Jan Janout přijede předvést, jak vzniká filmová maska. Během celého odpoledne budete mít možnost o filmových pauzách  sledovat, jak výroba filmové masky vrcholí. Maska bude vznikat přímo uprostřed filmové restaurace a vy si můžete odpočinout od filmových projekcí a sledovat její vývoj.

🚪 Místnost: Filmová restaurace
🎫 Vstupné: 100 Kč = celodenní vstupné na veškerý čtvrteční program
💳 Předprodej: Již brzy zde a prodej i na místě
⌛ Délka:
5 h

JAN JANOUR
Filmový maskér

Jan Janout je maskér, speciální filmový maskér a vizážista, který založil roku 2013 v Praze FACE-TO-FACE STUDIO. Jako maskér se specializuje především na speciální filmové efekty, jako jsou plně protetické masky, rány a zranění a design masek. Během své tvorby spolupracoval na několika filmech, reklamách, foceních, či hudebních videoklipech. Ve svém volném čase přijímá osobní klientelu, nebo studentské projekty. Více na www.jjanoutstudio.cz


   17:00 – 18:30 | Promítací pásmo #3

🚪 Místnost: Hlavní sál

My jsme jazz!Petr Vidomus
Dokumentární film | Dokumentární, Hudební | 00:12 

V září 2019 se na zahradě karlínského rozhlasu sešlo více než 100 hudebníků. Výsledkem je hromadná fotografie „My jsme jazz!“, která zachycuje setkání největšího počtu českých jazzmanů na jednom místě. Snímek z dílny Českého rozhlasu navazuje na fotografii A Great Day in Harlem, kterou roku 1958 pořídil fotograf Art Kane pro časopis Esquire.
Já, KinskýPetr Hradský
Amatérský hraný film | Historický | 00:13 

Štěpán Vilém Kinský příjme pozvání na dvůr francouzského Markýze Arthura de Chateauloup. Co se za touto pozvánkou skrývá? A může se český diplomat cítit ve společnosti Markýze bezpečně? Krátkometrážní film je inspirován skutečným příběhem, který se odehrál na dvoře francouzského šlechtice Arthura de Chateauloup v 18. století.
The ChairsJan Šnajder
Amatérský hraný film | Komedie, Muzikál | 00:08 

Bývalé superhrdiny sezve tajemný neznámý na dovolenou, která má změnit jejich životy.
Po krk v odpadcíchMarkéta Rosenkrancová
Animovaný film | Animovaný, Pohádka | 00:03 

Celý film vznikal po dobu dvou měsíců v hodinách předmětu informatika, děti nejprve vše nakreslily, vystřihly, animovaly, zvučily, přebíraly i roli režiséra v jednotlivých dílčích úsecích, vymýšleli vlastní zápletky, detaily. Film se zaobírá problematikou odpadků všude kolem nás a otázkou, co s nimi v budoucnu.
DotýkáníDominik György
Studentský hraný film | Drama, Historický | 00:40 

Za dveřmi Davidova a Markova pokoje se skrývá tajemství jejich vzájemného sebeobjevování. Když se ale u Marka dospíváním dětská zvědavost vytratí, uvědomí si, že překročili hranice bratrské lásky, což mladší David ještě nedokáže pochopit.

   19:30 – 20:00 | Diskuze: Moje celovečerní poprvé s Matějem Balcarem

Matěj Balcar se během svého působení na FFČV zařadil mezi divácky nejoblíbenější režiséry. Jeho film Marnost nade vše si odnesl i ocenění za divácky nejoblíbenější film. Matěj se festivalu pravidelně účastnil a nyní dokončuje svůj první celovečerní film Pánský klub, který vstoupí do kina v roce 2022. Poslechněte si jeho inspirativní příběh, jak trnitá byla jeho cesta a možná i nějaké zákulisní informace z natáčení.

🚪 Místnost: Hlavní sál
🎫 Vstupné: 100 Kč = celodenní vstupné na veškerý čtvrteční programu
💳 Předprodej:
Již brzy zde a prodej i na místě
⌛ Délka: 30 min.

MATĚJ BALCAR
Režisér

Už jako čtyřletý jsem trpěl potřebou ztotožňovat se s filmovými hrdiny a to mě přivedlo k myšlence stát se hercem. Jako osmiletého mě ale nikdo nechtěl obsadit do rolí, které mě zajímaly. Old Shatterhand, nebo James Bond prý potřebovali starší protagonisty. A tak jsem se začal obsazovat sám do svých dětských filmů, kde jsem hrál dospělé. Postupem času ta potřeba vyprávět nakonec předčila mou hereckou ambici – nutno podotknout, že částečně kvůli absenci většího hereckého talentu, a dneska už vím, že chci hlavně bavit lidi a pokoušet se dávat jim tzv. komplexní zážitek. To znamená rozesmát, pobavit, dojmout a přinutit k zamyšlení. Žánrově se jedná asi o něco jako komedii s přesahem, ale nerad bych, aby to vyznělo nějak nabubřele. Zkrátka snažím se točit a psát tak, aby to bavilo mě a když u sebe pochodím, vrhám se na diváky, kteří jsou tím hlavním motorem, proč to všechno dělám. Ten pocit, když v přeplněném sále vyvoláte salvy smíchu, které vzápětí střídá tahání kapesníčků, je totiž nepopsatelně krásný. A co vám budu povídat, pro pochvalu bych se přerazil.


   20:00 – 21:30 | Promítací pásmo #4

🚪 Místnost: Hlavní sál

OdkazDaniel Kazankov
Studentský hraný film | Drama, Komedie | 00:21 

Nárazový kapitalizmus v bývalom sovietskom bloku priniesol veľké zmeny v tisíckach životov. Igor je ruský emigrant, ktorý odišiel zo svojej domoviny za lepším životom do Československa. Po rokoch sa ale napriek všetkému cíti byť osamelý a trávi väčšinu času so svojím ovčiakom Sašom. Prečo ho život v novej krajine nenapĺňa?
Poslední ránaMartin Doležal
Amatérský hraný film | Drama, Válečný | 00:09 

Strach neodpouští. Na dohled od bojiště raněný voják čelí následkům svých činů. Krátký výpravný film z produkce Taranis Film.
Ve skříniMartin Müller, David Laňka
Nezávislý hraný film | Komedie, Romantický | 00:08 

Pět lidí, pět vztahů. Tato romantická komedie o nevěře vypráví příběh o tom, co se může stát, když manžel nepočítá s tím, že bude manželka doma, když manželka nepočítá s tím, že manžel bude doma, a kdo všechno se může ocitnout v jedné skříni.
Tři MaruškyMarieta Poliaková
Dokumentární film | Dokumentární | 00:20 

Autorský dokument TŘI MARUŠKY popisuje život uvnitř pěstounské rodiny. Prožijeme s ní šťastné okamžiky příchodu nových členů i šok a smíření se s odloučením obou pěstounských dětí. Film umožňuje divákovi náhled, jak pěstounskou péči vnímá celá rodina díky výpovědím každého člena rodiny. Dokument je o obětavosti, lásce a hledání se.
ĎalšiaDominik György
Studentský hraný film | Drama, Psychologický | 00:15 

O mužích, bez mužů.

   22:00 – 23:30 | Promítací pásmo #5

🚪 Místnost: Hlavní sál

FunebrákBarbora Kočičková
Studentský hraný film | Komedie | 00:15 

Absurdní ráj, kde nikdo neumírá. No, nezní to skvěle? Pro pohřebáka Františka určitě ne. Proto se také rozhodne situaci vyřešit. Kam až může touha po penězích vést?
O kouzelné lahviJan Kočí
Amatérský hraný film | Komedie, Pohádka | 00:33 

Jednoho dne najde paní Boušková na zahradě starou lahev. Když ji odšpuntuje, zjeví se džin, který plní dobrým lidem přání. Z chudé paní Bouškové se tak ze dne na den stává milionářka. Sousedé se nestačí divit. Nejvíce to vrtá hlavou závistivé sousedce Hamanové. Ta nakonec zjistí, jak se věci mají a se svým synem Kájou se rozhodnou lahve zmocnit.
Vánoční speciálKateřina Gutová
 Animovaný film | Animovaný | 00:01 

Tvořeno v děsuplných podmínkách.
HovorOndřej Burda
Studentský hraný film | Drama, Thriller | 00:18 

Je chladný jarní večer a Tomáš je právě ve městě daleko od svého domova. Telefonuje si s Annou, která mu náhle oznamuje, že před jejich domem stojí podezřelý muž. 
KletbaDimitri Kanjuka
Amatérský hraný film | Drama, Horor | 00:10 

Psycholog vede jedno z dalších sezení se svým klientem. Tentokrát však ani netuší, jak moc se jeho život změní.

 

🏛️ Spolkový a kulturní dům Slavie – Jirsíkova 243, 370 01 České Budějovice (mapa)
🎫 Vstupné: 100 Kč – zaplacením vstupného můžete navštívit libovolný sobotní program
💳 Předprodej: Již brzy zde a prodej i na místě
🕑 Vstup: Od 13:30

   12:00 – 14:00 | Setkání filmových tvůrců

Přijeďte na velké setkání filmových tvůrců, amatérů, studentů i absolventů filmových škol, dokumentaristů i filmových začátečníků. Na stole bude několik dobrot k zakousnutí a především volná témata k diskuzi a vzájemnému seznámení, inspirování a navazování kontaktů.

🚪 Místnost: Hlavní sál
🎫 Vstupné: Zdarma
Pouze pro akreditované filmové tvůrce
⌛ Délka:
2 h


   14:00 – 16:00 | Workshop: Jak na filmové triky (VFX)

Nahlédněte pod pokličku filmových triků. Od klíčovacího plátna po náročné trikové sekvence. A získejte pár tipů do své filmařské / video praxe.

🚪 Místnost: Velká klubovna
🎫 Vstupné: Zdarma = pouze workshop nebo 100 Kč = celodenní vstupné na veškerý čtvrteční program včetně workshopu
💳 Předprodej: Již brzy zde a prodej i na místě
👨‍👩‍👧‍👦 Kapacita: 10 osob
Nutná registrace: https://bit.ly/ffcv-filmove-triky
⌛ Délka:
2 h

DANIEL SEVERA JR.
Art Director & VFX Supervisor at TweakPost

Vášeň pro neexistující, nové a neotřelé ho vedla přes technické obory až k absolvování vizuálních efektů na kalifornské Academy of Art. Působil jako supervizor triků a vizuálních efektů (VFX) české postprodukční dvojky ACE. I dnes se zabývá vizuálními efekty a také postprodukcí. Vede tým kreativců ve své firmě Tweak Post. Své zkušenosti předává také na FAMO v Písku.


   15:00 – 20:00 | Workshop: Na zkoušku dabérem

🚪 Místnost: Malá klubovna
🎫 Vstupné: Zdarma = pouze workshop nebo 100 Kč = celodenní vstupné na veškerý čtvrteční program včetně workshopu
💳 Předprodej: Již brzy zde a prodej i na místě
👨‍👩‍👧‍👦 Kapacita: 20 osob
⌛ Délka:
 15 min / dvojice

Pronikněte do světa dabérů a vyzkoušejte si na vlastní kůži, jaké je to dabovat. Za pomoci Petra a Patrika z Fénix ProDabing si během cca 15 minut můžete nadabovat scénu s filmu Deadpool. A pro ty odvážnější z vás tu je Deadpool muzikál.

Patrik – úpravce videí, zvukař a občasný dabér. Na FDP 10 let od jeho vzniku (v září měl Fénix 10. výročí). Před tím amatersky daboval v jiné skupině i moderoval v rádiu. Věnuje se natáčení , úpravám a střihu videa, vícekamerovému záznamu koncertů, svateb a jiných akcí. Nově také pomocí dronu.

Petr – dabér, zvukař, textař a vedoucí Fénix ProDabing. Spoluzakladatel FPD, v jehož čele stojí již 10 let. Jako dabér spolupracoval s několika dabingovými studii a ČTV, převážně na menších rolích a dabingu sborů a postsynchronů. Jako freelancer se zabývá voiceovery pro firemní i soukromou klientelu.

Fénix ProDabing – skupina amatérských dabérů, která vytváří dabing převážně do projektů, které se českého dabingu nedočkali a které si jej dle jejich názoru zaslouží. Jedná se převážně o PC hry, seriály, krátké filmy, či vtipná videa. FPD v současnosti patří k největším a nejznámějším virtuálním amatérským studiím.


   15:00 – 16:30 | Promítací pásmo #6

Budu z tvé krásy žít!Tereza Vokatá
Dokumentární film | Dokumentární | 00:26 

Dokument charakterizující život jednoho malého divadla s originálním přístupem k vyprávění klasických pohádkových příběhů i k životu obecně.
Mýtus o SizyfoviHenrich Fačkovec
Amatérský hraný film | Drama, Komedie | 00:07 

Krátky, nepopulárno-nenáučný snímok o jednej z mnohých tvárí postmodernej spoločnosti.
Mlýnku, dost!Jiří Česák
Nezávislý hraný film | Pohádka | 00:15 

Je to už hodně dávno, ale tenhle příběh by vám mohl vyprávět kdekdo. Všechno se to semlelo v jednom zapadákově. Bětka Kliková tenkrát místo borůvek našla starý mlýnek. Nikdo ještě nemohl tušit, co ten krám všechno způsobí.
Odpolední představeníFrantišek Vaculík
Studentský hraný film | Drama, Krimi | 00:22 

Mirek je zlodějíček, který ještě ke všemu okrádá osamělé seniorky. Obratně se vloudí do stařenčiny přízně a v nestřeženém okamžiku vybílí pohřební konto. Jak ale praví přísloví; tak dlouho se chodí se džbánem pro vodu, až se ucho utrhne. Mirek si musel počkat na důstojného soupeře.
Rendez-vousOndřej Černý
Studentský hraný film | Drama | 00:10 

Je malebný podzimní den. Manželé na zahradě své chaty usedají k odpolední kávě, ale idyla v srdci přírody jim dlouho nevydrží.

   17:00 – 19:00 | Workshop: Jak na filmový zvuk

Co je to film? Je to audiovizuální dílo, tedy spojení zvuku s obrazem dohromady a toto spojení musí být perfektní. A kdy je zvuk kvalitní? Kvalitní je tehdy, když ho divák vlastně vůbec nevnímá, když je přímo zatažen do děje. Poznejte základy práce se zvukem. Získejte tipy a triky, jak dosáhnout co nejlepších výsledků.

🚪 Místnost: Velká klubovna
🎫 Vstupné: Zdarma = pouze workshop nebo 100 Kč = celodenní vstupné na veškerý čtvrteční program včetně workshopu
💳 Předprodej: Již brzy zde a prodej i na místě
👨‍👩‍👧‍👦 Kapacita: 10 osob
Nutná registrace: https://bit.ly/ffcv-filmovy-zvuk
⌛ Délka:
2 h

Prof. Ing. KAREL JAROŠ
mistr zvuku, vedoucí Ateliéru zvuku FAMO v Písku

V roce 1969 nastoupil jako technik zvuku do Filmového studia Barrandov, kde od roku 1977 pracoval jako mistr zvuku až do roku 1990. V současnosti působí jako pedagog a příležitostný mistr zvuku. Od roku 2006 také na Filmové akademii Miroslava Ondříčka v Písku. Za svou profesní kariéru vytvořil mnoho desítek známých českých filmů, televizních inscenací, sérií a seriálů i drobnějších děl. Spolupracoval s Jurajem Herzem, Jiřím Menzlem, Antonínem Moskalykem, Dušanem Kleinem, Janem Hřebejkem či Zdeňkem Troškou. Mezi nejznámější díla Karla Jaroše patří Postřižiny, Vesničko má středisková, Upír z Feratu, Slavnosti sněženek nebo Policie Modrava.


   17:00 – 18:30 | Promítací pásmo #7

PROJEKTJosef Burant
Nezávislý hraný film | Mysteriózní, Sci-fi | 00:27 

Alex má úžasný nápad. Vojta s Matějem ho umí vyvinout a Lucie uvést do života. Co vše lze vytvořit v malé domácí laboratoři? Sledujte příběh čtyř přátel, kteří pracují na něčem neobyčejném a dosud neobjeveném. Jak mohou ambice a ješitnost jedince ovlivnit úsudek celé skupiny? A co na to podvědomí?
Pa'lanteDavid Van
Nezávislý hraný film | Drama, Komedie | 00:18 

Šimon zdrcený rozchodem po několika měsících zjistí, že jeho bývalá přítelkyně začala chodit s transsexuálkou. To neunese a při čekání na metro ho napadne způsob, jak se s tím vyrovná.
RobotiOndřej Brýna
Animovaný film | Animovaný, Sci-fi | 00:09 

Loutkový animovaný videoklip k písničce “Roboti” plzeňské kapely Garyho Hausbót. Příběh vypráví o Robotovi, který se v rušném městě robotů zamiluje do Robotky. Ve městě, kde je láska zakázaná a vládne zde zlý robotí generál, který se společně se svými duplicitními roboty policisty snaží robota s robotkou chytit a zničit tak jejich lásku.
Pytlácká nocRadim Grzybek
Studentský hraný film | Drama, Komedie | 00:13 

Vášnivého myslivce Standu trápí, že celou loveckou sezónu nic neulovil. Touha po úlovku ho zaslepuje natolik, že zapomene na narozeninovou oslavu vlastního syna, která se koná v den posledního lovu sezóny. Co se ale stane ve chvíli, kdy na oslavu, kam je Standa donucen jít manželkou, dorazí nový nápadník jejich dcery?
V síti: Nevadí, že je mi 65?Matěj Škop
Amatérský hraný film | Komedie | 00:05 

Vysokoškolačky sexuálně obtěžují univerzitní profesory při on-line zkoušení na Skypu. Fiktivní pokračování úspěšného dokumentu V síti.

   18:30 – 19:00 | Diskuze: Moje celovečerní poprvé s Davidem Baldou

Režisér David Balda se poprvé na FFČV objevil již v roce 2016 s filmem Pomsta a hned z toho byla nominace do hlavní soutěže. V roce 2019 se mu podařilo uvést v kinech jeho první celovečerní film Narušitel v hlavní roli s Jiřím Dvořákem. Poslechněte si jeho inspirativní příběh, jak trnitá byla jeho cesta a možná i nějaké zákulisní informace z natáčení.

🚪 Místnost: Hlavní sál
🎫 Vstupné: 100 Kč = celodenní vstupné na veškerý čtvrteční programu
💳 Předprodej:
Již brzy zde a prodej i na místě
⌛ Délka: 30 min.

DAVID BALDA
Režisér

Debutoval v roce 2016 snímkem Pomsta, roku 2018 natočil drama Nevinná krutost s tématem ilegálních psích zápasů, inspirovaný skutečným příběhem. V lednu 2019 uvedl do kin celovečerní film Narušitel, na kterém se podílel jako režisér, kameraman a scenárista a který je je příběhem armádního pilota v 70. a 80. letech 20. století.


   20:00 – 21:30 | Závěrečný večer s předáváním cen vítězům

🚪 Místnost: Hlavní sál
🎫 Vstupné: 100 Kč = celodenní vstupné na veškerý čtvrteční programu
💳 Předprodej:
Již brzy zde a prodej i na místě
⌛ Délka: 90 min.

Kdo si letos odnese sošky pro vítěze v jednotlivých kategoriích? Kdo získá cenu diváků? To vše se dozvíme během závěrečného předávání cen s doprovodným programem. Večerem vás provede Tereza Faltýnová a Josef Kurz a doprovodí budějcká kapela Couple of Sounds.

   21:30 – 01:00 | Afterpárty s Couple of Sounds a DJ Ramel

🚪 Místnost: Hlavní sál
🎫 Vstupné: 100 Kč = celodenní vstupné na veškerý čtvrteční programu
💳 Předprodej:
Již brzy zde a prodej i na místě
🕑 21:30 – 23:00: Kapela Couple of Sounds
🕑 23:00 – 01:00: DJ Ramel

Přijďte si popovídat s přítomnými filmaři, účinkujícími i realizačním týmem. K tomu vám zahraje kapela Couple of Sounds a po ní DJ Ramel.

PCO - hlídací služba
Budějcká Drbna
Statutární město České Budějovice
Jihočeský kraj
PRAKTIC spol. s r.o.
Tiskárna INPRESS
IGY Centrum
Nakladatelství Golden Dog
Chytrý kvíz
Kulturne.com
Český rozhlas České Budějovice
UNITEDFILM
Filmdat.cz
Clarion Congress Hotel České Budějovice
Fénix ProDabing
Tento projekt je spolufinancován statutárním městem České Budějovice a je podpořen z rozpočtu Jihočeského kraje.