10. ročník | 26. - 28. 11. 2020

České Budějovice

Program 10. ročníku je nyní připravován


   19:00 | Koncert filmové hudby a zahájení 9. ročníku FFČV

Charitativní koncert filmové hudby v podání Jihočeského symfonického bigbandu u příležitosti zahájení 9. ročníku Filmového Festivalu ČERNÁ VĚŽ pro děti s postižením z českobudějovického Centrum BAZALKA. Přijďte si poslechnout známé filmové i jiné melodie.

🏛️ Spolkový a kulturní dům Slavie, Jirsíkova 243/2, 370 01 České Budějovice (mapa)
🎫 Vstupné dobrovolné – kapacita 200 míst
🕑 Vstup umožněn od 18:30
🎙️ Účinkuje Jihočeský symfonický bigband, diriguje Jan Černý

Program:

 • Tenkrát na západě
 • Mission Impossible
 • Schindlerův seznam
 • Piráti z Karibiku
 • Titanic
 • Sedm statečných
 • Fantom Opery
 • Ratatouille
 • Krotitelé duchů
 • James Bond
 • Star Wars

a další …

🏛️ Český Rozhlas České Budějovice, U Tří lvů 244, 370 01 České Budějovice (mapa)
🎫 Vstupné 80 Kč – zaplacením vstupného můžete navštívit libovolný páteční program (neplatí pro Chytrý kvíz)
🕑 Vstup umožněn od 15:00

   16:00 – 17:45 | Promítací pásmo 1: Sci-Fi

AmberJindřich Mižďoch
V roce 2024, ve světě, kde je lidstvo odsouzeno k vyhubení smrtelným virem, se setkává šéf policejních a obranných složek s ženou, která má převzít světové vůdcovství po vyhynutí lidstva. Jedná se o nejmodernější model androida, disponujícím umělou inteligencí. Jejich rozhovor může změnit běh dějin lidstva.
Trash TownLeoš Kastner
Období po apokalypse, kde už se lidé téměř stačili vzpamatovat z hrůz, které trvaly několik desítek let. Postapokalyptické městečko ve střední Evropě, které nakonec kvůli okolní situaci přiláká všemožné národy, kde všem nezbývá nic jiného, než se tu spolu naučit žít. Jeho jméno je Trash Town.
ZmetekDaniel Mosiurczák
Nastala doba, kdy je většina populace neplodná. Lidé proto vymysleli způsob, jak uměle vytvářet děti. A tak vzniká i R-00-219, který má obavy z konzumního světa, jenž je bere jen jako produkty. Kam až to může dospět?

 

   18:00 – 19:15 | Promítací pásmo 2: Odlehčené filmy

Modrá chryzantémaJiří Stejskal
 Moderní pojetí Čapkovy Modré chryzantémy s prvky amerických detektivek z drsné školy.
Gimpl Bejmiš jede do AmerikyJakub Kuthan
Přemýšlíte také nad tím, jak těžko se hledá vhodný protějšek? Dokumentární film z dílny Jakuba Kuthana a Eliáše Gaydečky se zaměřuje na osobní život jednoho, ani zdaleka tak ohroženého, živočišného druhu – komunity židovských ortodoxních dohazovačů.
Milosrdná ležPatrik Ulrich
Tragikomedie o útěku před stářím vypráví příběh odcházejího herce, který se nedokáže vzdát toho, co celý život měl. Magisterské úsměvné drama Patrika Ulricha sleduje optikou dvou podzimních manželů tvrdou výměnu generací, která dokáže nemilosrdně přetrhat kořeny starých stromů, jež je nemožné přesadit.
První večeřeDominik Kalivoda
Matka se připravuje na večeři, na které jí má syn konečně představit přítelkyni. Své nadšení neskrývá ani před sousedkou. Těší se, že si synátor vybral dívku podle jejích představ. To ovšem ještě netuší, co ji večer čeká. Krátkometrážní komediální film o nenaplněných snech jedné maloměšťácké matky.

   18:30 – 21:30 | Chytrý kvíz – filmový speciál

Vyznáte se ve filmech a seriálech? Přijďte si zasoutěžit na Chytrý Kvíz a jeho filmový speciál pod vedením MiNa Chytrý Kvíz.

🎫 Vstupné 80 Kč – zaplacením vstupného můžete navštívit i projekci filmů za předpokladu, že v sále bude volné místo
👨‍👩‍👧‍👦 Kapacita 8 týmů – maximálně 7 členů v týmu
Registrace týmu v události na Facebooku – https://www.facebook.com/events/1454677311349175/

 

   19:45 – 21:30 | Promítací pásmo 3: Drama

KukačkaRuy Okamura
Sedmnáctiletý Oliver, který je po smrti své starší sestry Sáry nucen vyrovnat se nejen se ztrátou milované osoby, ale navíc se ocitá v situaci, kdy zažívá krizi vlastní identity, neboť musí čelit pravdě o svém vlastním původu.
Spokojné manželstvoErik Jasaň
Film rozpráva príbeh manželského páru, ktorý sa rozpadá po smrti svojho jediné syna.
ClamorVojtěch Gibfried
Čechy, Šumava, rok 1799, duben. Starý židovský hauzurník Fantl je na své výpravě za obchodem se svým synem Levim. Uprostřed hlubokých lesů, vzdorující drsnosti okolní krajiny, je starému Fantlovi osudné setkání s místním zběhem jménem Josef Wurm, který Fantla a jeho syna Leviho přepadne s úmyslem zmocnit se peněz a zboží, které prodávají.
InhaereoDenisa Nováková
Film o partnerských představách a touhách mladé ženy.
DavidJan Bauer
Mladý muž, kterého přijala bílá supremacistická skupina, má transformační zkušenost, když tráví den s novým přítelem své matky – který se ukáže jako bývalý izraelský vojenský výsadkář.

 

   22:00 – 23:00 | Promítací pásmo 4: Horory / Krváky / Mystično

AlternateAdrián Adamec
Po príchode neznámej civilizácie sa Zem zmenila na nepoznanie a smrť čaká na každom kroku. Alternate zachytáva príbeh dvoch sestier na ceste spustošeným prostredím, v ktorom na ne neustále číha nebezpečenstvo. Sestry sú odkázané samy na seba, ostali už len jedna pre druhú.
ThreadTomáš Krauz
Mladá dívka je sama v lese, když ji vyruší podivné rány do jejího stanu.
Poprvé a naposledMartin Müller
Chtěli zažít svoje poprvé, a tak se vydali do opuštěného domu nedaleko za městem. Ani jeden z nich však netušil, že tahle událost navždy změní jejich život. To, co na ně totiž v domě čeká, bude nejen zkouškou jejich vztahu, ale především zkouškou jejich schopnosti přežít. Po této noci už ani jeden z nich nebude takový, jaký byl.
Noc v motelu MarionRadim Grzybek
Krátký Snímek vypráví o jedné noci v motelu, v němž dva mladé milence – JONÁŠE a GABRIELU navštíví neznámý cizinec, jenž se vydává za ÚDRŽBÁŘE. Jeho podivné chování však naznačuje, že noc nakonec nebude tak romantická, jak si zřejmě představovali.
Knock KnockTomáš Louthan, Ivan Kloc
Co se skrývá v záhadné obálce, kterou hlavní hrdina najde ve své schránce při tom, co se jednoho večera vrací domů?

Zradné srdceValér Futej
Hlavným hrdinom poviedky je neznámy mladík, sluha svojho pána. Jeho pán je starec, ktorý sa vyhýba ľudskej spoločnosti. Mladík starca ukrutne znenávidí pre malichernosť – pre jeho “supie” oko. To ho neustále vedie k záchvatom zúrivosti, až sa rozhodne starca zabiť. Avšak všetko sa zmení, keď mladík začuje tĺkot starcovho srdca.
MlíkařLukáš B. Citnar
Chlapec chce ke snídani své oblíbené cereálie s mlékem. Brzy ovšem jemu i jeho matce dochází, že mu chybí jedna ze dvou esenciálních surovin pro uskutečnění tohoto záměru – mléko. Mlíkař, hrdina s charismatem westernového kovboje, zbytečně neplýtvá slovy, mluví za něj jeho gesta, mimika, činy.

🏛️ Český Rozhlas České Budějovice, U Tří lvů 244, 370 01 České Budějovice (mapa)
🎫 Vstupné 80 Kč – zaplacením vstupného můžete navštívit libovolný sobotní program
🕑 Vstup umožněn od 13:00

   13:30 – 14:30 | Promítací pásmo 5: Dokumenty

Generace BPavel Brabec
Tři Vietnamci, nebo tři Češi? Práce ve večerce, nebo v divadle? A jsou Češi rasisté? I na to by měl odpovědět dokument Generace B, pojednávající o životních zkušenostech třech mladých lidí vietnamského původu, od narození, či útlého věku žijících v České republice.
Až zejtra ránoTereza Vokatá
Kombinace dvou zaměstnání není nikdy jednoduchá, zvlášť když se jedná o dvě naprosto nesourodé práce. Dokument představuje pozitiva a negativa práce sedláka a učitele hudby.
Lovci PokladůTereza Vokatá
Detektorářství je v České republice poměrně rozšířeným koníčkem, má ale i svá úskalí, jelikož jeho provazování je často na hraně zákona.
Jan BornaKarolína Volfová
Poetrét významného české divadelního režiséra.
Historie High JumpuJan Bílý
Letní akce, kterou založila parta kamarádů v hřiměždickém lomu u Příbrami, se zapsala na mapu důležitých evropských, ale i světových závodů v cliff divingu. Na začátku šlo o souboje lokálních hrdinů, dnes se v žulovém lomu sjíždí světová elita. Jaká byla cesta zakladatelů akce? To se dozvíte v dokumentu.

 

   14:45 – 20:00 | Workshop: Jak vzniká filmová maska

🚪 Místnost: Kavárna
🕑 Vstupy: 14:45, 16:35, 19:15
👨‍👩‍👧‍👦 Host: Jan Janout

Filmový maskér Jan Janout z FACE-TO-FACE STUDIO přijede předvést, jak vzniká filmová maska. Celkem ve třech desetiminutových vstupech se budete moci podívat, jak výroba filmové masky vrcholí. Maska bude vznikat přímo uprostřed filmové kavárny a vy si můžete odpočinout od filmových projekcí a sledovat její vývoj.

 

   15:00 – 16:15 | Promítací pásmo 6: Odlehčené filmy

Skříňostroj doktora SteinaGabriela Plačková
Stop-motion dobrodružství o profesorovi, který sestrojí přístroj na oživování mrtvých mazlíčků, aby přivedl zpět k životu svého zesnulého psa Fida. Proces se ale monstrózně pokazí a z přístroje mu vyleze ošklivá obluda. Zvládne přísnému profesorovi dokázat, že má dobré srdce?
Kouzlo okamžikuMichal Matuška
Pokusme se v naší uspěchané společnosti na chvíli zastavit a nadechnout. Pokusme se vnímat kouzlo okamžiku!
DiskriminaceBohumír Novák
 Malý film o velkém problému trpaslíka.
Koniec Thomasa MorrisonaMartina Kubáčková
Do opustenej chatky v lese prichádza spisovateľ. Podarí sa nájsť Thomasa Morrisona? Pretrhne sa konečne reťaz neúspechov?
NáhodaMartin Bohadlo
Co je pravděpodobnost, co statistika a co už pouhá náhoda?

Jedničky a nulyMatěj Škop
Učitelé informatiky nespokojení s disciplínou svých studentů narazí v hospodě na zázračný nápoj zvaný I+S. Vymyslí geniální IT plán, který se jim ale tak trochu vymkne z rukou.
Why so SiriusKarel Šindelář
Žena středního věku a mladá fanynka LARPu se sbližují skrze velice nepříjemnou autonehodu. Mimo civilizaci, bez signálu, bez pojízdného auta, jsou obě odkázány na vzájemnou spolupráci. Černá komedie o absurditách lidského chování. O životě a smrti. A také trochu o LARPu.

   15:00 – 20:00 | Workshop: Na zkoušku dabérem

🚪 Místnost: Dabingová místnost v Činoherním studiu
👨‍👩‍👧‍👦 Host: Petr Hrach a Patrik Bajer | Fénix ProDabing

Petr a Patrik z dabingového studia Fénix ProDabing i letos přivezou divácky nejoblíbenější workshop. Vyzkoušejte si, jaké to je být dabérem pod vedením profíků. A co budeme letos dabovat? Scénky z filmové série Scary Movie.

Fénix ProDabing je nekomerční dabingová skupina, která tvoří dabing k zajímavým filmovým, herním i zvukovým počinům, které si to zaslouží.

Film mohou dabovat jednotlivci nebo dvojice. Při příchodu se zapíšete na konkrétní čas. Počet míst je omezen na cca 20 osob, kteří si mohou dabing vyzkoušet, proto negarantujeme, že se dostane na každého. Kdo dřív přijde, dříve se může na volný čas zapsat.

 

   16:00 – 20:00 | Workshop: Virtuální realita

🚪 Místnost: Činoherní studio
👨‍👩‍👧‍👦 Host: Virtual Lab

Virtuální realita (VR) je technologie umožňující uživateli interagovat se simulovaným prostředím. Technologie virtuální reality vytvářejí iluzi skutečného světa (např. při výcviku boje, pilotování, lékařství), nebo fiktivního světa počítačových her. Zažijte to na vlastní kůži.

Lidský mozek lze naprogramovat skoro stejně jako počítač. Programovacím jazykem nevědomí je vedle neustálého opakování především silný prožitek. Jeho správné využití nám může cestu znatelně ulehčit. Virtuální realita umožňuje spuštění prožitku i osobám, kterým není práce s prožíváním vlastní.

V praxi to funguje tak, že dostanete speciální brýle pro virtuální realitu (HTC Vive), sluchátka a ovladače, díky kterým se během několika okamžiků stáváte součástí nového prostředí. V něm se můžete pohybovat, zdolávat hory v Himalájích, skočit z výškové budovy, projet se na horské dráze nebo prožít skutečný hororový zážitek.

 

   16:45 – 18:30 | Promítací pásmo 7: Drama

AerosolNatálie Čuková
Film byl vytvořen s pomocí NUDZ a na podporu destigmatizace duševního zdraví. Pouliční umělkyni Evě postřelí neznámý pachatel kamarádku. Rozhodne se ho k sobě přilákat právě pomocí street art. Co se stane až se setkají?
Tatínek pod stromekDominik György
Když už pomalu přestáváte věřit, jestli se ještě někdy objeví a či vůbec existuje… Ježíšek? Možná… Eva spoločně s jejími dětmi a novým adeptem na tatínka tráví klidné Vánoce. Nečekaně však přichází Evina tajná minulost. Děti se z nej těší, protože už přestali věřit na zázraky. Ale co dospělí?
Příští ZastávkaDominik György
Milující stevardka pečuje o svého nemocného řidiče, na cestě životem, který žije spolu s pasažéry v jeho fantazii. Jak daleko se dostanou? Bude jejich Příští Zastávka konečná?
Naděje umírá po poledniTomáš Richtr
Kvalifikační kolo slam poetry. Jeden večer, jeden klub, poezie a Jáchym, který se snaží vyhrát. Zároveň se pokusí o sex s cizí dívkou. To se ale ošklivě zvrtne a on se tak ocitá v sérii nepříjemných událostí, které vrcholí jeho neschopností vystupovat. Jak z toho ven?
VýletDaniel Rihak
Veroniku, mladú študentku medicíny, vezme na spontánny výlet do Tatier jej milenec Roman, profesor zo školy. Ich romantická hra rýchlo naberie dramatické obrátky, keď Veronika zistí, že Roman vie o jej tajomstve. Z výletu sa stáva boj o život.

 

   18:30 – 19:00 | Diskuze: Od Zkažené siesty po Nabarvené ptáče s režisérem Filipem Kiliánem

🚪 Místnost: Hlavní sál

Režisér Filip Kilián se objevil poprvé na FFČV v rámci 2. ročníku 2012, kdy přihlásil svou grotesku Zkažená siesta. Tehdy ještě jako ryzí amatér, filmař nadšenec. Během studií na FAMO v Písku se účastnil dalších ročníků pravidelně, v roce 2015 získal svou první nominaci na nejlepší Studentský film za snímek Čekárna. Nominaci zopakoval v roce 2016 s filmem Jáma a 2018 s filmem Prohibitoria, kdy mu jen těsně uniklo celkové vítězství.

Jeho následující kroky vedly do štábu Nabarveného ptáčete, kam si ho přizval režisér Václav Marhoul. Nejen o jeho úloze u Nabarveného ptáčete, ale i o tom jaká byla, je a bude jeho cesta filmaře si popovídá s Milanem Plevou, ředitelem FFČV, při panelové diskuzi.

 

   20:00 – 21:30 | Závěrečný večer s předáváním cen vítězům

🚪 Místnost: Hlavní sál

Kdo si letos odnese sošky pro vítěze v jednotlivých kategoriích? Kdo získá cenu diváků? To vše se dozvíme během závěrečného předávání cen s doprovodným programem. Večerem vás provede Tereza Faltýnová a Josef Kurz. A možná dorazí i průvodce 9. ročníkem, tančící klaun Pennywise.

 

   22:00 – 02:00 | Afterpárty

🏛️ Davidovo Bufík, Malá scéna DK Metropol, Senovážné nám. 248/2, 370 01 České Budějovice (mapa)
🎫 Vstupné zdarma – vstup umožněn s páteční nebo sobotní vstupenkou
🕑 Vstup umožněn od 21:00

Přijďte si popovídat s přítomnými filmaři, účinkujícími i realizačním týmem. Zapomeňte na představu nezdravého smaženého fastfoodu bez ducha, co dělají lidé bez srdce a vztahu k dobrému jídlu. Davidovo bufík to je nová éra moderního, zdravého, chutného a přesto rychlého vaření, co si můžete dát i na “STOJÁKA” bez čekání. K tomu samozřejmě něco dobrého k pití a dobrá až rodinná atmosféra.

PCO - hlídací služba
Budějcká Drbna
Statutární město České Budějovice
Jihočeský kraj
PRAKTIC spol. s r.o.
Tiskárna INPRESS
IGY Centrum
Nakladatelství Golden Dog
Chytrý kvíz
Kulturne.com
Český rozhlas České Budějovice
UNITEDFILM
Filmdat.cz
Clarion Congress Hotel České Budějovice
Fénix ProDabing
Tento projekt je spolufinancován statutárním městem České Budějovice a je podpořen z rozpočtu Jihočeského kraje.