8. ročník | 23. - 24. 11. 2018

Český rozhlas České Budějovice

Promítací pásma jsou volně přístupná veřejnosti. Vstupenky jsou v prodeji na místě vždy 30 minut před zahájením prvního promítacího pásma v daný den. Cena vstupenky je 80 Kč / den. Celé vstupné míří dětem z Centra BAZALKA.

Rezervace míst předem není možná, vstupenky nejsou určeny na konkrétní sedadla. Fandíme těm, kteří přijdou jako první již odpoledne a řídíme se heslem „kdo dřív přijde, lépe sedí“. Pokud festival na chvíli opustíte, nemůžeme vám garantovat, že v následujícím promítacím pásmu někdo nezabere vaše místo.

Některé filmy nejsou vhodné pro děti a mládež mladší 15 let.


Pátek 23.11.

16:00 – 17:45 | Promítací pásmo 1 – Mix


Srdce ZónyBohdan Čermák
Jaderná událost. Jako Černobyl v roce 1986. Hlavní hrdinové se snaží dostat z uzavřené a poškozené oblasti, aby se vrátili k normálnímu životu. Ovšem kromě dlouhé cesty přes nebezpečné Srdce Zóny ještě musí unikat skupině nebezpečných a agresivních banditů, kteří si Zónu hodlají celou přizpůsobit podle svých pravidel.
O zlatém deštiPatrik Ulrich
Úsměvná kreslená pohádka o kominíkovi Štístkovi, který se rozdal z celého svého štěstí. Lidé mu ho ovšem nikdy nevrátili a tak musela přijít pomoc z hůry. Štístko tak musí štěstí chytnout za pačesy a naložit s ním po svém. Pohádku o lidských charakterech vypráví Pavel Liška.
Ta jedináJan Bauer
Krátká báseň o chvíli, kterou prožije každý z nás. To co s touto chvílí počnete, je jen na nás.
VýprodejMartin Bohadlo
Ve výprodejích, akcích a slevách najdete, nač si vzpomenete! Ovšem nemusí to být vždy dobrý kauf!
Autismus jako darJosef Dvořák
Dokument Autismus jako dar je citlivou výpovědí rodičů devítiletého autisty Ángela. Na jeho „postižení“ či „zvláštnost“ se dívají z jiného úhlu pohledu než většina společnosti, je to pro ně dar. Příležitost k sebepoznávání a sebevzdělávání se. Ángel je jejich inspirací a velikým učitelem.

18:00 – 19:15 | Promítací pásmo 2 – Drama


KrásnaKristián Grupač
Téma filmovej poviedky kontúruje príbeh súčasného”obyčajného” človeka, muža v strednom veku, ktorý žije vo vyprázdnenom citovom vákuu, snaží sa plniť požiadavky svojho okolia, vyhýba sa konfliktom, a všetko tak nasvedčuje tomu, že môže svoj nudný život prežiť bez väčších drám a dramatických zvratov. ALE!
PříběhJan Hadraba
Sportovní drama Příběh vykresluje, jak láska ke sportu může člověka dostat i do situací, které musí rozhodnout sám život.
ProhibitoriaFilip Kilián
Felix žije v alternativní dystopické společnosti, která je řízena množstvím přísných státních vyhlášek. Při porušení jakékoli vyhlášky vždy přichází tvrdý trest. Je však možné podobné perzekuci uniknout?


19:45 – 21:15 | Promítací pásmo 3 – Odlehčené filmy


OslavaKarel Šindelář
Co se stane, když jsou spolu dva blízcí lidé, kteří se v žádném případě nechtějí potkat, zavřeni v jednom bytě a navzájem o sobě vědí. A když tam nejsou sami. 
Salaš HelsinkiAlex Svoboda
Dospívající chlapec z přelomu 19. a 20. století, žijící daleko mimo civilizaci ve své malé salaši starající se o svou milovanou slepici Miladu. Myslí si, že se vyklubal z vejce..
K čertu!Jiří Česák
Každý rok byl vyslán na svět jeden z čertů, aby se v doprovodu svatého Mikuláše a anděla zúčastnil tradiční pochůzky. Zpět do pekla se ale za neznámých okolností už nikdy žádný nevrátil. Lucifer je proto tentokrát nucen vsadit kartu na svého posledního čerta, Edu.
ŠichtaBohdan Zajčenko
Odlehčený film Šichta je o tom, že na světě není o náhody nouze. Propletený příběh sedmi postav, které se potkávají v průbehu jednoho večera na jednom sídlišti a vzájemě se ovlivní. Každá postava si večer užije svojí šichtu.
FrancouzákAllan Šubert
Krátký poetický film. Co je to francouzák? Pozor!!! Tenhle film, Vás může hodit zpátky v čase. 


Z pekla do peklaDaniel Habrda
Film vypráví příběh mladého šlechtice, který neprávem propadne peklu místo princezny, kterou si naivně namlouvá. Peklo si ho nemůže nechat, ale ani ho jen tak propustit. Může se však z pekla vykoupit, pokud na místo sebe přivede jiné dvě hříšné duše. Šlechtic je tedy vržen zpátky na svět, aby splnil svůj nelehký úkol.


21:30 – 23:00 | Promítací pásmo 4 – Horory / Krváky / Mysteriózní


PsychopomposLucie Gukkertová
Rodinu vdovy Světlany a jejích dvou synů Maxmiliána a Jana zastihne tragédie. Vesničané věří, že za ní stojí nenávidění, pověstmi a pověrami opředení šlechtici – Madam a Sir De Blois. Na motivy básně H. P. Lovecrafta.
250g strachu 2: Návrat hrůzyMartin Adam
Sonda do choré mysli jednoho génia, žijícího ve světě kde máslo má větší cenu než lidský život! 
SlayerDimitri Kanjuka
Těžký den steampunkového lovce upíru.
StalkerOldřich Antoš
Laura nedávno prožila traumatickou zkušenost. V noci se ve svém bytě probouzí a není si jistá, zda hrozba stále trvá. Jde jí o život nebo je vše výplodem její fantazie?
Záhada #17Jakub Masarik
Dvaja youtuberi nakrúcajú videá, v ktorých na seba berú rolu amatérskych vyšetrovaleľov a prehľadávajú miesta zahalené záhadnými udalosťami. Ich sedemnástym videom má byť pátranie v chate, v ktorej za nevysvetliteľných okolností došlo k vražde štyroch ľudí a k jednému zmiznutiu.

Za dveřmiMartin Doležal
Kde jinde než na chatě by měli Jirka a Tomáš vypustit po náročném pracovním týdnu? Co na tom, že je to chata jak vystřižená z hororu. V hororově cinknutém kraťasu z produkce Taranis Film se představí sympatická dvojice Zbyněk Lola a Lukáš Horáček. 
Klára světlo NovocyjanaVěra Klimšová
Když se Klárka (dítě v každém z nás) rozhodne čelit všem svým vnitřním strachům, které provázejí nejen ji, ale i duši jejího pradědečka uvězněnou od 14 let v otěžích horníka, pozná historii svých předků, ale i své dospělé já, zůstane dole v dole nebo najde světlo napříč generacemi?
Babadook Rozprávka pre Maxa BradleyhoKristián Ganobjak
Max Bradley má sedem rokov a žije so svojou starou mamou. Raz večer Maxovi nestačí iba jedna rozprávka na dobrú noc, chcel by ešte jednu. Rozhodne sa pre knihu, ktorú však radšej nemal ani otvoriť… Ešte v ten večer sa v ich dome začnú diať podivuhodné veci…


Sobota 24.11.

13:30 – 14:45 | Promítací pásmo 5 – Drama


Houslová OdysseaPatrik Ulrich
Nechvalně známý houslista Bartoloměj se po propuštění z kriminálu ocitá na samém dnu. Nezbývá nic jiného, než se odrazit. V hlavní roli naivní humoresky Martin Bohadlo.
KreslířJeremy Tichý
Někdy jen stačí odvaha udělat malou změnu a nestačíte se divit, co má pro vás život nachystané.
Ztracená myslDavid Březina
Seznámení Terezy a Marka probíhá trochu netradičním způsobem. Oba zjistí, že mají hodně společného, ale přitom to oba prožívají úplně jinak. Co se stane, když dají oba své myšlenky dohromady? “V každém z nás je ještě někdo, koho neznáme.” Carl Gustav Jung, švýcarský psychiatr a psychoterapeut.
Můžu dál?Tomáš Krauz
Ve Vojtově životě nastal moment, kdy se zasekl a uzavřel před světem. Když mu do bytu vrazí neznámá osoba, je nucen po dlouhé době konfrontovat s realitou. Možná je již načase pokračovat v normálním životě, ale musí se sám rozhodnout, zda může dál.


15:00 – 17:00 | Promítací pásmo 6 – Dokumenty


AsexuaLOVEEva Lammelová
Film o Janě a Ondřejovi, dvou asexuálech, kteří jsou jako my. Jediné, co je liší od většinové společnosti je, že žijí bez sexu. Není to však zdaleka tak černobílé, jak se to může na první pohled jevit.
JazzmanDaniel Habrda
Jazz není hudebním žánrem, ale prostředkem k tomu, aby člověk mohl být sám sebou – říká skladatel, dirigent a jazzový pianista Milan Svoboda v pětadvacetiminutové koláži improvizovaného vzpomínání a drobných výseků z každodenního života, které dohromady skládají odpověď na otázku, co v případě českého jazzmana ono být sám sebou vlastně znamená.
Generace ZLenka Jurygáčková
Dokument popisující fenomén zvaný Krize mladého věku. V dnešním světě mají mladí lidé nepřeberné množství možností, co v životě dělat, že si nedovedou vybrat.
Současnost na ně vyvíjí tlak, díky kterému jsou deprimovaní a stagnují.
RudáRichard Wágner
Film se věnuje zaznamenání cesty za mým snem, čímž je, stát se dabingovým hercem. Divák může sledovat jak od herců čerpám zkušenosti a získávám první drobné a větší roličky. Sen samozřejmě neskončil po natáčení, od té doby jsem navštívil několik dalších studií.
MarekTereza Motýlová
Formou dokumentárního portrétu nahlídneme na nevyrovnanou osobnost mladého muže.


17:30 – 19:00 | Promítací pásmo 7 – Odlehčené filmy


Man on a MissionFilip Mašek
Muž snažící se skoncovat se svým trápením naráží na nepřízeň osudu.
MaskovačkaPetr Zaharkow
Film Maskovačka, je příběh o plnění jedné odborné zkoušky z chlapeckého skautského tábora, kde dojde k záměně pohlaví.
OdcházímViliam Vala
Čtyři sta let starý, rezavý řetěz se rozhodne vzít život do vlastních rukou, když vězeň, ke keterému je připoután, ztratí jiskru.
Rozverné létoMichaela Poláková
Poeticky laděné komorní drama pojednávající o vztahovém trojúhelníku otce (David Novotný), syna (Josef Trojan) a atraktivní Lindy (Kristýna Boková), vyznačující se progresivním rapovým soundtrackem a tématem lásky, která může mít mnoho podob.
Till The Morning ComesTomáš Bláha
I outsideři mohou mít sny.

20:00 – 21:30 | Předávání cen

Kdo si letos odnese sošky Černé věže? To se dozvíme během závěrečného večera, kterým vás budou provázet mladí, krásní a talentovaní herci Terka a Pepa. Během večera zazní několik sci-fi melodií v podání klavíristy Tomáše Lísala. Hlavním hřebem večera bude ale promítání fan filmu z produkční dílny realizačního týmu FFČV.


E.ON
WIP Reklama
Chytrý kvíz
Kulturne.com
Český rozhlas České Budějovice
PCO - hlídací služba
GoMobil - Volání bez triků a háčků
UNITEDFILM
Časopis Barbar
PRAKTIC spol. s r.o.
Filmdat.cz
Clarion Congress Hotel České Budějovice
Statutární město České Budějovice
Tiskárna INPRESS
Fénix ProDabing
Budějcká Drbna
Tento projekt je spolufinancován statutárním městem České Budějovice.