11.FFČV | 9.-12.11.2023

Biograf Kotva, České Budějovice

Velký film


AerosolNatálie Čuková
Film byl vytvořen s pomocí NUDZ a na podporu destigmatizace duševního zdraví. Pouliční umělkyni Evě postřelí neznámý pachatel kamarádku. Rozhodne se ho k sobě přilákat právě pomocí street art. Co se stane až se setkají?
Modrá chryzantémaJiří Stejskal
 Moderní pojetí Čapkovy Modré chryzantémy s prvky amerických detektivek z drsné školy.
Gimpl Bejmiš jede do AmerikyJakub Kuthan
Přemýšlíte také nad tím, jak těžko se hledá vhodný protějšek? Dokumentární film z dílny Jakuba Kuthana a Eliáše Gaydečky se zaměřuje na osobní život jednoho, ani zdaleka tak ohroženého, živočišného druhu – komunity židovských ortodoxních dohazovačů.
ClamorVojtěch Gibfried
Čechy, Šumava, rok 1799, duben. Starý židovský hauzurník Fantl je na své výpravě za obchodem se svým synem Levim. Uprostřed hlubokých lesů, vzdorující drsnosti okolní krajiny, je starému Fantlovi osudné setkání s místním zběhem jménem Josef Wurm, který Fantla a jeho syna Leviho přepadne s úmyslem zmocnit se peněz a zboží, které prodávají.
InhaereoDenisa Nováková
Film o partnerských představách a touhách mladé ženy.


Malý film


ZmetekDaniel Mosiurczák
Nastala doba, kdy je většina populace neplodná. Lidé proto vymysleli způsob, jak uměle vytvářet děti. A tak vzniká i R-00-219, který má obavy z konzumního světa, jenž je bere jen jako produkty. Kam až to může dospět?
ThreadTomáš Krauz
Mladá dívka je sama v lese, když ji vyruší podivné rány do jejího stanu.
Zradné srdceValér Futej
Hlavným hrdinom poviedky je neznámy mladík, sluha svojho pána. Jeho pán je starec, ktorý sa vyhýba ľudskej spoločnosti. Mladík starca ukrutne znenávidí pre malichernosť – pre jeho “supie” oko. To ho neustále vedie k záchvatom zúrivosti, až sa rozhodne starca zabiť. Avšak všetko sa zmení, keď mladík začuje tĺkot starcovho srdca.
DiskriminaceBohumír Novák
 Malý film o velkém problému trpaslíka.
Knock KnockTomáš Louthan, Ivan Kloc
Co se skrývá v záhadné obálce, kterou hlavní hrdina najde ve své schránce při tom, co se jednoho večera vrací domů?


Kouzlo okamžikuMichal Matuška
Pokusme se v naší uspěchané společnosti na chvíli zastavit a nadechnout. Pokusme se vnímat kouzlo okamžiku!
NáhodaMartin Bohadlo
Co je pravděpodobnost, co statistika a co už pouhá náhoda?
Koniec Thomasa MorrisonaMartina Kubáčková
Do opustenej chatky v lese prichádza spisovateľ. Podarí sa nájsť Thomasa Morrisona? Pretrhne sa konečne reťaz neúspechov?
MlíkařLukáš B. Citnar
Chlapec chce ke snídani své oblíbené cereálie s mlékem. Brzy ovšem jemu i jeho matce dochází, že mu chybí jedna ze dvou esenciálních surovin pro uskutečnění tohoto záměru – mléko. Mlíkař, hrdina s charismatem westernového kovboje, zbytečně neplýtvá slovy, mluví za něj jeho gesta, mimika, činy.
Jedničky a nulyMatěj Škop
Učitelé informatiky nespokojení s disciplínou svých studentů narazí v hospodě na zázračný nápoj zvaný I+S. Vymyslí geniální IT plán, který se jim ale tak trochu vymkne z rukou.


Nezávislý film


Spokojné manželstvoErik Jasaň
Film rozpráva príbeh manželského páru, ktorý sa rozpadá po smrti svojho jediné syna.
Trash TownLeoš Kastner
Období po apokalypse, kde už se lidé téměř stačili vzpamatovat z hrůz, které trvaly několik desítek let. Postapokalyptické městečko ve střední Evropě, které nakonec kvůli okolní situaci přiláká všemožné národy, kde všem nezbývá nic jiného, než se tu spolu naučit žít. Jeho jméno je Trash Town.
AlternateAdrián Adamec
Po príchode neznámej civilizácie sa Zem zmenila na nepoznanie a smrť čaká na každom kroku. Alternate zachytáva príbeh dvoch sestier na ceste spustošeným prostredím, v ktorom na ne neustále číha nebezpečenstvo. Sestry sú odkázané samy na seba, ostali už len jedna pre druhú.
Poprvé a naposledMartin Müller
Chtěli zažít svoje poprvé, a tak se vydali do opuštěného domu nedaleko za městem. Ani jeden z nich však netušil, že tahle událost navždy změní jejich život. To, co na ně totiž v domě čeká, bude nejen zkouškou jejich vztahu, ale především zkouškou jejich schopnosti přežít. Po této noci už ani jeden z nich nebude takový, jaký byl.
DavidJan Bauer
Mladý muž, kterého přijala bílá supremacistická skupina, má transformační zkušenost, když tráví den s novým přítelem své matky – který se ukáže jako bývalý izraelský vojenský výsadkář.


Dokument


Generace BPavel Brabec
Tři Vietnamci, nebo tři Češi? Práce ve večerce, nebo v divadle? A jsou Češi rasisté? I na to by měl odpovědět dokument Generace B, pojednávající o životních zkušenostech třech mladých lidí vietnamského původu, od narození, či útlého věku žijících v České republice.
Až zejtra ránoTereza Vokatá
Kombinace dvou zaměstnání není nikdy jednoduchá, zvlášť když se jedná o dvě naprosto nesourodé práce. Dokument představuje pozitiva a negativa práce sedláka a učitele hudby.
Lovci PokladůTereza Vokatá
Detektorářství je v České republice poměrně rozšířeným koníčkem, má ale i svá úskalí, jelikož jeho provazování je často na hraně zákona.
Jan BornaKarolína Volfová
Portrét významného české divadelního režiséra.
Historie High JumpuJan Bílý
Letní akce, kterou založila parta kamarádů v hřiměždickém lomu u Příbrami, se zapsala na mapu důležitých evropských, ale i světových závodů v cliff divingu. Na začátku šlo o souboje lokálních hrdinů, dnes se v žulovém lomu sjíždí světová elita. Jaká byla cesta zakladatelů akce? To se dozvíte v dokumentu.


Studentský film


AmberJindřich Mižďoch
V roce 2024, ve světě, kde je lidstvo odsouzeno k vyhubení smrtelným virem, se setkává šéf policejních a obranných složek s ženou, která má převzít světové vůdcovství po vyhynutí lidstva. Jedná se o nejmodernější model androida, disponujícím umělou inteligencí. Jejich rozhovor může změnit běh dějin lidstva.
KukačkaRuy Okamura
Sedmnáctiletý Oliver, který je po smrti své starší sestry Sáry nucen vyrovnat se nejen se ztrátou milované osoby, ale navíc se ocitá v situaci, kdy zažívá krizi vlastní identity, neboť musí čelit pravdě o svém vlastním původu.
Milosrdná ležPatrik Ulrich
Tragikomedie o útěku před stářím vypráví příběh odcházejího herce, který se nedokáže vzdát toho, co celý život měl. Magisterské úsměvné drama Patrika Ulricha sleduje optikou dvou podzimních manželů tvrdou výměnu generací, která dokáže nemilosrdně přetrhat kořeny starých stromů, jež je nemožné přesadit.
Naděje umírá po poledniTomáš Richtr
Kvalifikační kolo slam poetry. Jeden večer, jeden klub, poezie a Jáchym, který se snaží vyhrát. Zároveň se pokusí o sex s cizí dívkou. To se ale ošklivě zvrtne a on se tak ocitá v sérii nepříjemných událostí, které vrcholí jeho neschopností vystupovat. Jak z toho ven?
Noc v motelu MarionRadim Grzybek
Krátký Snímek vypráví o jedné noci v motelu, v němž dva mladé milence – JONÁŠE a GABRIELU navštíví neznámý cizinec, jenž se vydává za ÚDRŽBÁŘE. Jeho podivné chování však naznačuje, že noc nakonec nebude tak romantická, jak si zřejmě představovali.


První večeřeDominik Kalivoda
Matka se připravuje na večeři, na které jí má syn konečně představit přítelkyni. Své nadšení neskrývá ani před sousedkou. Těší se, že si synátor vybral dívku podle jejích představ. To ovšem ještě netuší, co ji večer čeká. Krátkometrážní komediální film o nenaplněných snech jedné maloměšťácké matky.
Příští ZastávkaDominik György
Milující stevardka pečuje o svého nemocného řidiče, na cestě životem, který žije spolu s pasažéry v jeho fantazii. Jak daleko se dostanou? Bude jejich Příští Zastávka konečná?
Skříňostroj doktora SteinaGabriela Plačková
Stop-motion dobrodružství o profesorovi, který sestrojí přístroj na oživování mrtvých mazlíčků, aby přivedl zpět k životu svého zesnulého psa Fida. Proces se ale monstrózně pokazí a z přístroje mu vyleze ošklivá obluda. Zvládne přísnému profesorovi dokázat, že má dobré srdce?
Tatínek pod stromekDominik György
Když už pomalu přestáváte věřit, jestli se ještě někdy objeví a či vůbec existuje… Ježíšek? Možná… Eva spoločně s jejími dětmi a novým adeptem na tatínka tráví klidné Vánoce. Nečekaně však přichází Evina tajná minulost. Děti se z nej těší, protože už přestali věřit na zázraky. Ale co dospělí?
VýletDaniel Rihak
Veroniku, mladú študentku medicíny, vezme na spontánny výlet do Tatier jej milenec Roman, profesor zo školy. Ich romantická hra rýchlo naberie dramatické obrátky, keď Veronika zistí, že Roman vie o jej tajomstve. Z výletu sa stáva boj o život.


Why so SiriusKarel Šindelář
Žena středního věku a mladá fanynka LARPu se sbližují skrze velice nepříjemnou autonehodu. Mimo civilizaci, bez signálu, bez pojízdného auta, jsou obě odkázány na vzájemnou spolupráci. Černá komedie o absurditách lidského chování. O životě a smrti. A také trochu o LARPu.


PCO - hlídací služba
Budějcká Drbna
Statutární město České Budějovice
Jihočeský kraj
PRAKTIC spol. s r.o.
Tiskárna INPRESS
IGY Centrum
Nakladatelství Golden Dog
Chytrý kvíz
Kulturne.com
Český rozhlas České Budějovice
UNITEDFILM
Filmdat.cz
Clarion Congress Hotel České Budějovice
Fénix ProDabing
Tento projekt je spolufinancován statutárním městem České Budějovice a je podpořen z rozpočtu Jihočeského kraje.