8. ročník | 23. - 24. 11. 2018

Český rozhlas České Budějovice

FFČV byly odcizeny sošky pro vítěze!

Zbyly nám jen oči pro pláč. Jako by nestačilo, že přímý přenos vyhlášení nominací byl nabourán pirátským vysíláním. Neznámý padouch odcizil sedm skleněných sošek, které byly připraveny pro vítěze.

Sošky se ztratily v noci ze soboty 14. října na neděli 15. října z festivalové garáže. Totožnost padoucha je zatím neznámá, přestože to byl právě on, kdo se v neděli večer pirátsky naboural do živého přenosu vyhlašování nominovaných filmů, jak můžete vidět v záznamu. Na stole před ním leží kufřík, na kterém stojí jedna z našich skleněných sošek.

 

46511572

 

Domníváme se, že by se mohlo jednat o zhrzeného tvůrce z předchozích ročníků, který neustál fakt, že jeho film nezvítězil. Podobnost padoucha s českobudějovickým divadelním hercem Luďou Šindelářem je zcela náhodná. Ten má na inkriminovanou dobu alibi a především je velkým fanouškem FFČV.

Obratem jsme požádali britskou tajnou službu o pomoc s pátráním po soškách. Vedení MI6 přislíbilo, že do Budějovic vyšle svého nejlepšího agenta.

 

 

Autorem sošek je českobudějovický umělecký sklář Petr Janský, který pro FFČV vytváří ceny již od roku 2014. Soška je vysoká 20 cm a váží více než 500 g. O novinkách během pátrání vás budeme informovat. V současné chvíli míříme do Londýna, abychom se osobně setkali s “M” z MI6 a probrali společně detaily k plánovanému dopadení padoucha.

Děkujeme za podporu, pomoc při pátrání a sdílení na sociálních sítích.

Tým FFČV

E.ON
WIP Reklama
Chytrý kvíz
Kulturne.com
Český rozhlas České Budějovice
PCO - hlídací služba
GoMobil - Volání bez triků a háčků
UNITEDFILM
Časopis Barbar
PRAKTIC spol. s r.o.
Filmdat.cz
Clarion Congress Hotel České Budějovice
Statutární město České Budějovice
Tiskárna INPRESS
Fénix ProDabing
Budějcká Drbna
Tento projekt je spolufinancován statutárním městem České Budějovice.