8. ročník | 23. - 24. 11. 2018

Český rozhlas České Budějovice

4. ročník 2014

Čtvrtý ročník nabídl opět čtyřdenní program. Ten obsahoval devět promítacích pásem, během kterých návštěvníci zhlédli více než padesát filmů. Hned první den zaznamenal festival fantastickou návštěvnost. Café Klub Slavie byl téměř zcela zaplněn. Druhý večer patřil venkovnímu promítání s punčem. I přes chladné počasí si spousta diváků našla cestu do parku u kulturního domu Slávie a užila si další neprofesionální filmy.

Páteční den nabídl kromě tradičních promítacích pásem i spoustu zajímavých workshopů. Návštěvníci si mohli zahrát před zeleným plátnem a Svetlana Kan z Kazachstánu přijela ukázat publiku, jak vypadá práce filmového maskéra. Velké oblibě se těšil dabingový workshop, kde měl každý možnost vyzkoušet si nadabovat část seriálu. V diskuzi na téma “Filmové pirátství” bylo opravdu horko. Filmový kritik a výrazná osobnost internetu – František Fuka, znalec autorského práva – Aleš Kout a předseda Pirátské strany – Lukáš Černohorský si ostře na pódiu vyměnili hne několik názorů.

Festival uzavřel benefiční koncert filmové hudby v podání Jihočeského univerzitního orchestru. Diváci si naplno vychutnali Sedm statečných, Střihorukého Edwarda, Mission: Impossible nebo Titanic. Orchestr všechny okouzlil. Dlouhotrvající závěrečný potlesk to jen potvrdil. Lesklé oči některých členů orchestru při nekončícím potlesku utvrdily realizační tým v tom, že dělá něco, co má smysl a že festivalové motto “Dáváme šance všem” je správné.

Přestávky mezi jednotlivými melodiemi patřily vyhlašování cen vítězným autorům. Nejlepší tvůrci obdrželi skleněnou sošku Černé věže z rukou významných osobností. Kompletní výtěžek z celého festivalu putoval opět dětem s postižením z českobudějovického Centra Bazalka. Celkem se podařilo vybrat 20.000 Kč.

Tento projekt je spolufinancován statutárním městem České Budějovice.